Політика

Почалася передача територій Карабаху Азербайджану

Ільхам Алієв

Азербайджан узяв під контроль Агдамський район, також Вірменія передасть частину Кельбаджарського і Лачинського районів.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв у п’ятницю, 20 листопада, заявив про перехід Агдамського району під контроль Баку.

“Сердечно вітаю всіх агдамців. Дорогі агдамці, ви більше не біженці”, – сказав Алієв у зверненні.

“Буде підготовлений генеральний план, залучені фахівці, у плановому порядку реалізовані інфраструктурні проекти, побудовані адміністративні будівлі, соціальні об’єкти, дороги, виконані інші необхідні роботи. Держава надасть громадянам допомогу для повернення туди”, – сказав Алієв.

Читайте також:  Суд відклав спір України і РФ на $3 млрд

За його словами, вірмено-азербайджанський конфлікт залишився позаду.

“Вірмено-азербайджанський карабахський конфлікт вже залишається позаду, і це відзначають також міжнародні експерти”, – сказав Алієв і додав, що Баку “зміг домогтися свого” і на полі бою, і на політичній арені.

В першу чергу в Агдамському районі розпочнуться роботи з розмінування, після чого почнеться реалізація інфраструктурних проектів.

Також Алієв заявив, що Баку готовий встановити нормальні відносини з “розсудливими силами” в Вірменії в разі їх приходу до влади.

“Сьогодні у Вірменії панує внутрішня криза. І це природно. Тому що воєнна поразка, причому така ганебна поразка, звичайно ж, може призвести до заворушень у будь-якій країні. Тому, напевно, якщо після завершення цієї кризи до влади у Вірменії прийдуть розсудливі сили, то ми готові встановити нормальні відносини з цими силами”- сказав Алієв.

Читайте також:  Пашинян заявив, що питання Карабаху не вирішено

За його словами, це буде можливо, зазначив президент, якщо вірменська сторона “зробить правильний вибір, якщо вона нормалізує відносини з сусідами”.

Джерело: Кореспондент

Залишити коментар