Розмова

Як перетворити безглузду розмову в плідну бесіду

Оволодівши мистецтвом small talk, багато хто не знає, як перейти на наступний рівень і перетворити безглузду розмову в плідну, цікаву обом сторонам розмову. Ось кілька простих і практичних способів, які можуть взяти на замітку навіть самі закриті інтроверти!

Бажаючи скоріше перейти до предметного обговорення, багато людей допускають одні і ті ж помилки. Перш ніж навчитися переводити розмову в потрібне нам русло, розберемося з тим, як робити не можна.

  • Злий поліцейський. Не можна змушувати співрозмовника відчувати себе як на допиті. Кому сподобається відчувати, ніби його змушують проходити сувору і допитливу співбесіду? “Де ви живете? Чим займаєтеся? І як воно? » Ви будете виглядати надмірно агресивним.
  • Містер Банальність. Нудні загальні питання – це явне зловживання наданою увагою. Ви отримаєте точно такі ж порожні відповіді ні про що. «Де ви виросли? Ой, це так цікаво. У вас є хобі? » Ми все життя говоримо про хобі. Набридло вже.
  • Занадто нервовий. Це коли ви намагаєтеся розповісти все і відразу, а ще запитати у всіх і кожного, що вони думають з цього приводу. «Дозвольте мені розповісти, чим я займаюся. По-перше, у мене є кар’єра. По-друге, я займаюся ще й ось цим. Що ви про це думаєте? Ви взагалі чули про таке? Так? І як оцінюєте? » У цей момент можна буквально відчути, як оточуючі втрачають енергію, а їхні очі тьмяніють.

Отже, як не потрібно робити, ми вже знаємо. А як правильно перейти від порожньої бесіди до глибокої, цікавої і плідної розмови? Подібний діалог – обов’язково обмін інформацією: відмовчуватися і слухати не вийде. І просто задавати питання – теж.

Якщо вам здається, що ви не вмієте ставити правильні питання і підтримувати бесіду, скористайтеся цими стратегіями.

Стратегія № 1. Питання, питання, твердження

Якщо ви тільки й робите, що задаєте питання, то, по суті, нічого не привносите в розмову. Хороша альтернатива – задати два або три питання, після чого зробити твердження.

Погано

– Звідки Ви? Як довго ви тут живете? І як подобається? А чому сюди переїхали?

Добре

– Звідки Ви?
– Я зі Львова.
– О, я бував там. Взагалі, я сам виріс в Дніпропетровську, а потім переїхав до Києва. Це було непросте рішення.
– Розумію. І давно ви вже живете в столиці?

Замість того щоб допитувати співрозмовника, ви ділитеся з людиною, встановлюєте зв’язок і зав`язуєте відносини.

Стратегія № 2. Спостерігайте і робіть компліменти

Якщо робити обдумані, конкретні компліменти, це стане одним з найпотужніших інструментів для плідної і активної розмови. Якщо ж робити такі компліменти природно і оригінально, вашому співрозмовнику насправді буде приємно це чути. Спостерігайте. Це і є ключ до ідеального компліменту.

Погано

– Ви самий хоробрий і розумний чоловік з усіх, кого я знаю. Як мені стати таким, як ви?

Подібний комплімент звучить пішло, банально і абсолютно штучно. Ваш співрозмовник вважатиме вас дуже дивним, неприємним або корисливим.

Добре

– Знаєте, помітно, що ви не боїтеся приймати виклики. Я знаю безліч менеджерів, але жодного, який займався б дайвінгом у вільний час. Як ви зважилися на це?

Бачите, що сталося? Вашому співрозмовнику буде дуже приємно отримати такий комплімент. Ви йому сподобаєтеся, адже ви проявили себе як уважна і спостережлива людина.

Стратегія № 3. Майте власну думку

Відсутність своєї думки – це один з факторів, що знищують розмову. Уявіть собі бесіду з людиною, яка не має своєї точки зору, а лише задає загальні питання. Це нестерпно. Що він насправді думає? Як встановити контакт з такою людиною? Ось чому критично необхідно мати власну думку.

Погано

– Що ти думаєш з приводу цих жахливих лісових пожеж поряд з містом Х?
– Нічого не можу сказати. Я чув про це зовсім небагато.

Добре

– Що ти думаєш з приводу цих жахливих лісових пожеж поряд з містом Х?
– Я бачив репортаж! Правда, він був недовгий, інформації мало, але, здається, пожежі почалися через туристів. Ти знаєш подробиці?

Бачите, навіть якщо ви знаєте про проблему зовсім мало, ви все одно можете привнести щось своє в розмову. Ніхто не вимагає від вас доповіді по темі. Людям просто цікаво почути вашу думку, ось і все.

Найприємніше полягає в тому, що стратегії спрацюють в будь-якому випадку: якщо ви не любите розмовляти з іншими в принципі і якщо вже досягли вершини ораторського мистецтва. Головне – спілкуватися і застосовувати ці поради на практиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *