Авто

Embraer готує гібридний літак

Embraer

Військово-повітряні сили Бразилії в найближчому майбутньому повинні отримати літак з бензо-електричною силовою установкою.

Бразильський виробник літаків Embraer розробить для Військово-Повітряних сил (ВПС) Бразилії гібридний військовий і комерційний транспортний лайнер Short Take Off Utility Transport (STOUT). Особливістю цього літака, який візуально виглядає як зменшений варіант середнього військово-транспортного літака Embraer C – 390 Millennium, стане його силова установка.

У складі ВПС Бразилії новий STOUT повинен замінити використовуються зараз легкі турбогвинтові транспортні літаки C – 95 (Embraer EMB-110 Bandeirante — на фото) і C-97 (Embraer EMB-120 Brasilia). Гібридний лайнер отримає пару турбогвинтових і пару електричних двигунів, кожен з яких отримає шестилопатевий повітряний гвинт. Електромотори встановлять на законцовках крила і живлять електричні двигуни від генераторів турбогвинтових моторів.

Читайте також:  Nissan показав рамний позашляховик X-Terra

Згідно відеопрезентації ВПС Бразилії, STOUT має приблизно таку ж висоту, ширину і довжину, що і EMB-110 і EMB-120, а крім того новий літак зможе злітати і сідати на короткі і вузькі злітно-посадкові смуги, включаючи грунтові. Заявлено, що гібридний лайнер буде виконаний у форматі високоплана з задньою апареллю і Т-подібним хвостовим оперенням і задньою рампою для навантаження – розрузки, яка відсутня у C-95 і C-97.

З пропонованих вимог до STOUT військові окремо відзначають можливість злітати з максимальним навантаженням не менше 3 тонн з смуг довжиною 1200 м і перевозити зазначену корисну навантаження на відстань 2425 км. На борт лайнер зможе брати 24 парашутистів або 30 солдатів у повному обмундируванні, STOUT спочатку буде адаптований для перевезення вантажів, включаючи вантажі на піддонах, а крім того в літак можна буде встановлювати медичні модулі. У перспективі очікується створення і пасажирського варіанту STOUT.

Читайте також:  GM не планував давати електропікапу марку Hummer

Терміни появи STOUT поки не названі. Нагадаємо, рішення про розробку нового літака в Embraer прийняли після зниження продажів цивільних лайнерів через пандемію коронавірусу і відмови Boeing від покупки компанії. Зараз ВПС Бразилії експлуатують 64 літаки EMB-110, середній вік яких становить 38,3 року, а EMB-120 у армії 19 одиниць середнього віку 26,5 років.

Залишити коментар