Технології

Поїзд Hyperloop розігнався майже до швидкості звуку

Virgin Hyperloop

Буквально кілька днів тому компанія Virgin Hyperloop здійснила перше перевезення пасажирів з використанням вакуумного поїзда Hyperloop.

Тепер же стало відомо, що їй вдалося розігнати цей вид транспорту до швидкості понад 1000 км/год, встановивши світовий рекорд.

Випробування проходили в Південній Кореї за участю корейського науково-дослідного інституту залізниць (Korail). В ході експерименту зменшена версія капсули вакуумного поїзда змогла розігнатися до швидкості 1019 км/год, що лише трохи менше швидкості звуку в повітрі (1191,6 км/год). До цього подібний транспорт вдавалося розігнати до куди більш скромних 714 км / год.

Читайте також:  Wi-Fi можна використовувати для живлення електроніки

Варто відзначити, що недавня поїздка за участю пасажирів проходила при максимальній швидкості всього 160 км/ч. Однак Південна Корея вже оголосила про намір використовувати Hyperloop для з’єднання Сеула і Пусана до 2024 року. Як очікується, час поїздки між містами скоротиться з нинішніх 3 годин до всього 30 хвилин.

Ідея вакуумного поїзда Hyperloop вперше була запропонована Ілоном Маском в 2012 році. Однак сам він вирішив не займатися цією технологією, віддавши перевагу підкоренню космосу. Замість цього концепцію підхопило відразу кілька сторонніх компаній.

Джерело: independent.co.uk