Письменник

6 переваг, які дає звичка писати кожен день

Всі ми можемо переносити свої думки на папір, а значить, в якомусь сенсі всі ми письменники, навіть якщо не вміємо майстерно закручувати сюжет, як Гоголь. Звичка писати – це корисний інструмент для самовираження, розвитку творчих здібностей і мислення. І для цього не обов’язково бути одержимим романістом, замкненим в чотирьох стінах.

1. Лист корисний для здоров’я

Велика частина досліджень про те, як письменство пов’язано з відчуттям щастя, стосується експресивного листа – записів про те, що ви думаєте і відчуваєте. Найбільш очевидний приклад експресивного листа – ведення щоденника. При цьому ведення блогу надає такий же терапевтичний ефект, що і лист від руки.

Експресивний лист покращує настрій і самопочуття, знижує рівень стресу.

До того ж невміння письмово висловлювати свої думки заважає спілкуванню з іншими людьми, обміну досвідом і почуттями. Конкретизувати свої думки і навести в них порядок непросто під час усної розмови. Звичка постійно писати допомагає з цим впоратися.

Дослідження Лори Кінг (Laura King) з Південного методистського університету доводять, що люди, які пишуть про свої цілі, мрії і досягнення, стають щасливішими і здоровішими. Я виявив той же ефект: люди, які відчувають стрес на роботі, кілька днів вели записи, після чого стали краще себе почувати, а їх продуктивність збільшилася на 29%.

Адам Грант (Adam Grant), письменник, журналіст, професор Уортонской школи бізнесу

Крім того, звичка писати дозволяє ефективніше доносити до інших навіть складні ідеї. Вона допомагає позбутися від відмовки «в голові це звучало набагато краще»: в письмовій формі вам доведеться чітко формулювати свої думки.

2. Звичка писати допомагає пережити важкі часи

В одному дослідженні, проведеному серед недавно звільнених інженерів, було виявлено, що ті, хто регулярно писав і висловлював свої думки на папері, швидше знаходили нову роботу.

Інженери, які записували свої думки і почуття з приводу звільнення, відчували менше гніву і ворожості по відношенню до свого колишнього роботодавця. Крім того, вони менше пили. Через вісім місяців виявилося, що 52% інженерів, які постійно писали, знайшли нову роботу на повний день, тоді як в контрольній групі «непишучих» фахівців цей показник становив лише 19%.

Адам Грант, письменник, журналіст, професор Уортонской школи бізнесу

Учасники експерименту відзначали, що під час опису переживань, якими вони не могли ні з ким поділитися, вони не заперечували труднощі, а намагалися їх прийняти і пройти через них. Тому з часом переживання відходили на другий план.

Коли ви пишете про травмуючі події, ви рятуєтеся від почуття пригніченості. Однак потрібно як мінімум 6 місяців, щоб відчути на собі всю користь від цього заняття.

При цьому, щоб позбутися від негативних переживань, не можна примушувати себе. Ведення записів повинно відбуватися природно і приносити задоволення людині, який цим займається.

3. Звичка писати допомагає знайти мотивацію

Автори іншого дослідження відзначили, що випробовувані, які раз на тиждень записували, що хорошого відбувається у них в житті, з оптимізмом дивилися у майбутнє і були більш мотивованими.

Але є одне «але»: якщо писати кожен день, то помітної різниці не буде. У цьому є сенс: будь-яка справа, якщо займатися нею занадто часто і без щирого бажання, може досить швидко набриднути.

4. Під час письма ви наводите порядок в голові

Ви коли-небудь відкривали в браузері одночасно багато вкладок? Складно не заплутатися в них і не відволікатися. Такі ж вкладки ви відкриваєте у себе в голові, коли намагаєтеся обміркувати відразу багато ідей, справ, планів.

Звичка писати надає вашим думкам форму, ви переносите їх з голови на папір і звільняєте місце.

5. Написане легше запам’ятовувати

Інформацію легше запам’ятати, коли ви розумієте, що вона важлива, і записуєте її своїми словами.

Для створення цікавої письмової роботи будуть потрібні дисципліна і самоорганізованість: потрібно постійно бути зосередженим, шукати нові джерела інформації, натхнення і знань.

Коли ви перебуваєте в пошуку нових ідей, ви розвиваєте своє мислення, здатності до аналізу і дослідницької роботи, вчіться докопуватися до суті і знаходити теми, які хвилюють особисто вас. Приділяючи час письма, ви вчитеся ефективніше вирішувати проблеми.

Якщо ви якийсь час будете писати на одну тему, то досить швидко перейдете від загальновідомих ідей до нових, а потім зможете створити щось унікальне. Так, багато письменників починали з одного абзацу, який потім перетворювався в есе, есе давало початок серії статей, а статті ставали цілою книгою.

6. Звичка писати вчить приймати критику

У сучасному світі всі прагнуть так чи інакше заявити про себе. Кожна людина може опублікувати своє творіння і поділитися ним з іншими.

Тільки подумайте, як разюче, що ви своїми словами можете вплинути на іншу людину. Коли хтось напише вам лист з подякою за роботу, якою ви поділилися, ви, швидше за все, відчуєте приємне здивування.

Позитивний зворотний зв’язок допомагає письменникові знайти мотивацію і творити далі.

А стикаючись з критикою, письменники неодмінно стають в хорошому сенсі непробивними. Критика, хай навіть невиправдана, – відмінна гарт характеру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *