Авто

Хто швидше: електромобіль, електромотоцикл чи дрон

електромобіль, електромотоцикл чи дрон

Три електричних транспортних засоби воювали на трасі в британському Гудвуді.

У Великобританії щорічно проходить культовий Festival of Speed, який приймає маєток Гудвуд-Хаус в Західному Суссексі, а крім того там же знаходиться історична траса Goodwood Circuit, що стала місцем проведення незвичайного змагання.

У 2020 році на 3,8-кілометровому треку вирішили з’ясувати, хто швидше — гоночний формульний болід, дорожній мотоцикл або безпілотний літальний апарат. Причому всі транспортні засоби були представлені у версіях з електричною силовою установкою.

Читайте також:  Opel Astra змінила покоління і вперше стала гібридом

Честь автомобілів відстоював 340-сильний болід Audi e-tron FE07 британської команди Envision Virgin Racing, який пілотував індійський гонщик Карун Чандхок. За мотоцикли виступав 106-сильний електричний Harley-Davidson LiveWire під керуванням британця Кріса Нортовера, а безпілотником XBR3 Dragonfly керував член команди X Blades Racing Drone з турніру Drone Racing Team британець Люк Банністер.

Для кожного учасника змагань підготували свою трасу-електромобіль запустили по гоночному кільцю, електробайк відправили на 1,24-кілометровий звивистий маршрут, а для безпілотника спорудили 3-кілометрову дистанцію з окремими перешкодами. При цьому старт-фінішна риса для трьох пілотів була загальною. З усіх учасників гонки тільки Harley-Davidson LiveWire має допуск на дороги загального користування, але ніякої ролі в змаганні це не зіграло. Хто став переможцем незвичайного електричного змагання-дізнатися можна з відеоролика, який був знятий під час поїздки по трасі і прольоту над просторами Великобританії.

Читайте також:  Lamborghini оголосила про розробку нового атмосферного V12

Джерело: YouTube