Суспільство

Соціальні мережі стали однією з головних причин розвитку самотності

Самотність

З почуттям самотності так чи інакше стикався кожна людина. Цей стан може згубно впливати на здоров’я і загальний стан. На думку психологів, у двадцятирічних одна з головних причин, що викликають таке почуття, — це соціальні мережі.

В ході нового дослідження вчені з Медичної школи Каліфорнійського університету визначили ряд психологічних і соціальних факторів, що призводять до розвитку почуття самотності в різних вікових групах. В експерименті, що проходить у вигляді онлайн-опитування, взяли участь 2843 респонденти у віці від 20 до 69 років. Як з’ясувалося, найбільше від самотності страждають молоді люди у віці 20 років, а менше — ті, кому 60.

Читайте також:  В Україні за добу зробили понад 100 тисяч щеплень

Головними факторами розвитку самотності назвали низький рівень співчуття, мала кількість знайомих і друзів, відсутність чоловіка або партнера, а також порушення режиму дня. При цьому у двадцятирічних спостерігається низька соціальна самоефективність (впевненість в собі) і високий рівень тривожності. На думку психологів, частково це пов’язано з соціальними мережами: молоді люди відчувають занепокоєння з приводу низької кількості лайків і передплатників, коли порівнюють себе з іншими користувачами.

Є й інші причини: стрес і тиск при пошуку роботи і спробах побудувати кар’єру, а також складності самоідентифікації. У 40 років люди стикаються з іншими труднощами: втрата близьких, проблеми зі здоров’ям і дорослішання дітей. Це також несе додаткові ризики розвитку самотності.

Читайте також:  Темпи COVID-вакцинації впали вдвічі за добу

Що цікаво, до 60 років велика частина проблем стає неактуальними, що дозволяє літнім людям не так гостро відчувати самотність. Після оголошення результатів дослідження психологи планують розробити ефективні стратегії, що дозволяють знизити почуття самотності у всіх вікових групах.

Джерело: psychiatrist.com