Авто

Nissan може продати свою частку в Mitsubishi

Логотип Nissan

Nissan Motor Co. вивчає можливість відмови від інвестицій в Mitsubishi Motors Corp., повідомляє Bloomberg з посиланням на анонімні джерела, які знайомі з ситуацією. У разі якщо Nissan продасть свою частку (34 відсотки акцій), це призведе до серйозних змін у тристоронньому Альянсі Renault-Nissan-Mitsubishi.

За інформацією агентства, Nissan може відмовитися від частки в Mitsubishi через побоювання, що компанії буде складно оговтатися від спаду, викликаного пандемією коронавірусу. Тим часом сам автовиробник заперечують можливий продаж акцій і запевняють, що «планів щодо зміни структури капіталу з Mitsubishi немає».

Читайте також:  В Україні створили концепт робота-кур’єра

Раніше Nissan опублікував звіт за першу половину 2020-2021 фінансового року: чистий збиток склав 330 мільярдів ієн (3,1 мільярда доларів) проти прибутку в 65,4 мільярда єн (близько 620 мільйонів доларів) роком раніше.

За шість місяців 2020 року компанія продала по всьому світу 1,699 мільйона автомобілів, що на 32,1 відсотка менше, ніж за той же період 2019 року. У Nissan знизили прогноз операційних збитків за фінансовий рік на 28 відсотків, до 340 мільярдів єн (3,25 мільярда доларів).

Що ж стосується Mitsubishi Motors, шостого за величиною автовиробника в Японії, то прогнозований операційний збиток за фінансовий рік складе приблизно 140 мільярдів єн (1,3 мільярда доларів).

Читайте також:  У Nissan розповіли, яким випробуванням піддали електрокар Ariya

Кількома днями раніше про наслідки пандемії коронавірусу для найбільших автовиробників висловився екс-глава альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлос Гон. На його думку, автоіндустрія рухається в бік ще тіснішої консолідації. “Багато компаній постраждають, а ті, у яких немає бачення, будуть поглинені сильнішими автомобільними концернами», – заявив Гон.