Наука

NASA планує доставити частинку Марса на Землю

NASA Perseverance

NASA вже має досвід успішного взяття проб з космічного об’єкта. Як очікується, наступним на черзі буде Марс. Дослідники оголосили про старт місії, яка дозволить отримати і досліджувати незаймані зразки грунту Червоної планети вже в найближче десятиліття.

Представники космічного агентства оголосили, що незалежна рада з аналізу повернення зразків з Марса готова почати кампанію з доставки грунту з червоної планети на Землю. Місія вкрай складна і буде реалізована спільно з Європейським космічним агентством (ESA).

Читайте також:  Медики випадково створили вакцину від ревматоїдного артриту

Дослідники запевняють, що для доставки марсіанського грунту потрібно в цілому три апарати. Першим з них стане ровер Perseverance, що знаходиться на шляху до Червоної планети. На плечі ESA лягає розробка і запуск марсохода, призначеного для збору пробірок з реголітом, які заповнить Perseverance.

Після цього марсохід ESA доставить проби зі зразками на космоліт NASA, а він, у свою чергу, полетить з ними на Землю. Повідомляється, що пробірки будуть перебувати в спеціальній капсулі, що має високий ступінь захисту.

Якщо все піде за планом, то в 2030-х роках людство вперше в історії отримає незаймані зразки марсіанського грунту. Вчені вважають, що це дозволить більше дізнатися про життя за межами Землі.

Читайте також:  Медики випадково створили вакцину від ревматоїдного артриту

Джерело: slashgear.com