Авто

Porsche інвестує в синтетичне паливо

Porsche

Німецька компанія Porsche інвестує в розробку синтетичного палива, яким можна було б заправляти автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння навіть після їх заборони.

Оскільки перспектива тотальної заборони автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння стає все більш реальною, одні виробники займаються розробкою електрокарів, а інші думають, як продовжити життя машинам зі звичними нам силовими установками.

Деякі, втім, вважають, що одне іншому не заважає: як розповів в інтерв’ю виданню Hagerty глава марки Олівер Блюм, крім випуску електромобілів Porsche інвестує в синтетичне паливо.

Читайте також:  Автопілот Tesla здатний запобігти 90% всіх аварій на дорогах

Це необхідно, щоб продовжити термін експлуатації класичним моделям, близько 70% яких, за словами топ-менеджера, досі знаходяться в експлуатації.

Біопаливо дозволить зберегти життя вінтажним Porsche навіть в “екологічно чистому” майбутньому. Для цього навіть не потрібно придумувати нову інфраструктуру – можна використовувати звичайні автозаправні станції, які коли-небудь все одно залишаться без діла.

Синтетичне паливо планується виготовляти з повністю відновлюваних джерел енергії. Існуючі сьогодні зразки біопалива в середньому обходяться в 10 доларів (приблизно 280 гривень) за літр, але через 10 років, за оцінками Блюма, при серійному виробництві вартість літра можна буде опустити приблизно до двох доларів.