Статті

Який наповнювач для котячого туалету вибрати?

Наповнювач для кота

Чули про неприємний “котячий” запах? Так ось, це міф! Якщо за кішкою правильно доглядати і підтримувати чистоту її лотка, в квартирі не буде неприємного запаху. Великий помічник у цьому – хороший наповнювач для лотка. Які бувають наповнювачі і як вибрати відповідний? Про це в нашій статті.

Які котячі наповнювачі бувають?

Котячих наповнювачів в зоомагазинах величезний вибір. Найпопулярніші на сьогодні-це деревні, силікагелеві і глиняні наповнювачі. Також є мінеральні, Кукурудзяні, паперові, цеолітові і навіть наповнювачі з соєвої пульпи. У чому їх головні переваги і недоліки?

  • Глиняні наповнювачі дуже подобаються кішкам. Вони краще за інших вбирають вологу і утворюють щільні грудки, які легко прибирати. Мінус: вимагають частої заміни. Якість наповнювача безпосередньо залежить від якості глини.
  • Деревні-екологічно чистий матеріал. Підходить для кошенят, тому що безпечний в разі поїдання. Доступний за ціною і не викликає алергії. З мінусів: швидко кришиться і розноситься по квартирі, потребує частої заміни.
  • Силікагелевий-добре вбирає і утримує запах, не потрібно часто міняти, економічний. Мінуси: висока ціна, шипіння при попаданні вологи (може відлякати кішку), наповнювач потрібно регулярно перемішувати в лотку. Якщо кішка примудриться проковтнути наповнювач, не уникнути проблем з шлунково-кишкового тракту.
  • Кукурудзяні і мінеральні – натуральні матеріали, безпечні для кошенят. Добре вбирають, їх легко прибирати. Мінуси: вимагає повної заміни, плутаються в шерсті і розносяться по квартирі.

Наповнювачі всіх типів покликані полегшити господареві догляд за кішкою, усувати неприємні запахи і підтримувати чистоту лотка. Між собою вони відрізняються за складом, принципом роботи, зручності застосування, швидкості витрати, ціною та іншими параметрами.

Знайти ідеальний наповнювач з першого разу – велика удача. Зазвичай доводиться пробувати різні варіанти, перш ніж знайти той, який влаштує і кішку, і її власника. Але ми допоможемо вам уникнути помилок і зайвих витрат. Який наповнювач для кішок краще?

Магазин Lovepet пропонує широкий асортимент наповнювачів для котячих туалетів. В інтернет-магазині Ви знайдете тільки імпортну продукцію преміум-якості від відомих брендів. Детальніше тут.

Який наповнювач вибрати?

Якщо ви збираєтеся в зоомагазин за наповнювачем, візьміть ці пункти на замітку. Уважно ознайомтеся з інформацією на упаковці, при необхідності задайте питання консультанту і обміркуйте, який варіант для вас зручніше. Так ви зможете уникнути помилок і зайвих витрат.

1. Склад.

Наповнювач повинен бути безпечним для вихованця. Є випадки, коли невідповідний наповнювач викликав алергічну реакцію і дерматологічні захворювання. Віддавайте перевагу натуральному наповнювачу без добавок і синтетичних ароматизаторів і не використовуйте не призначені для лотка матеріали.

Категорично не рекомендується використовувати в якості наповнювача газету, Вату та інші, не призначені для цього матеріали. Вони не тільки не справляються зі своєю функцією, але і можуть бути небезпечні для вихованця.

2. Ступінь вбирання і боротьби з запахом.

Вбирати і усувати неприємний запах – головне завдання наповнювача. Почитайте, наскільки добре наповнювач справляється зі своєю функцією.

З неприємним запахом ефективно бореться наповнювач з бентоніту (глини з вулканічного попелу). Він миттєво вбирає вологу і утворює міцні грудочки, які надовго утримують запах і які легко прибирати з лоточка.

3. Зручність використання.

Універсального наповнювача, який подобається всім власникам і вихованцям без винятку, не буває. Одним подобаються деревні наповнювачі, іншим-глиняні, а треті не уявляють життя без силікагелевих наповнювачів.

Заздалегідь визначтеся, який тип наповнювача для вас краще. Вбираючі наповнювачі можна замінювати рідше, але чистити доведеться весь лоток. Наповнювачі, що грудкують вимагають частого уваги, проте дозволяють видалити тільки забруднену частину, що скорочує їх витрата і економить час.

4. Ніякого пилу!

Краще не розглядати наповнювач, який сиплеться і припадає пилом. Інакше кішка буде розносити його на лапках по всій квартирі, і ви замучитеся його прибирати. Але що ще гірше: вихованка буде регулярно вдихати дрібні частинки, а це може привести до алергії і навіть астмі.

5. Розміри гранул.

Дуже добре, якщо наповнювач підходить вашій кішці за розміром гранул: так їй буде набагато комфортніше їм користуватися. Наприклад, кошенятам підходять дрібні гранули, а довгошерстим кішкам – великі, щоб вони не заплутувалися в їх розкішній шерстці.

Ідеально, коли бренд пропонує наповнювач відразу з декількома видами гранул, тобто один наповнювач поєднує в собі і дрібні, і середні, і великі гранули. Це універсальна формула для всіх кішок, яка справляється відразу з декількома завданнями:

  • Великі гранули-швидко поглинають запах і не дають йому поширитися по квартирі. Це досягається за рахунок широкої пористої поверхні і високої абсорбційної здатності.
  • Гранули середнього розміру заповнюють простір між великими і дрібними гранулами, швидко вбирають рідини і утворюють щільні грудки, які легко прибрати совочком.
  • Дрібні гранули формують крихітні плоскі грудочки і знижують витрату наповнювача, дозволяють довше його використовувати.

6. Можна змити в унітаз.

Цей пункт навряд чи можна назвати обов’язковим, але на практиці він дуже полегшує життя. Якщо ваш наповнювач можна змивати в унітаз, прибирати за кішкою стане значно простіше!

І наостанок: завжди орієнтуйтеся на переваги вашої кішки. Якщо вона не звикла до нового наповнювача за пару днів, продовжуйте пошук відповідного варіанту. При будь-яких проблемах зі здоров’ям: кашлем, чханням, висипаннями на шкірі та ін., оперативно покажіть кішку ветеринарному фахівцеві.

*На правах реклами

Залишити коментар