Технології

В армії США будуть служити грізні роботи-танки

Робот-танк

США активно розробляє нові класи самохідних бойових роботів, здатних нести на борту навіть саме важке озброєння.

Як повідомляє Breaking Defense, два класи нових бойових роботів лінійки RCV вже знаходяться в стадії розробки, а третій — в проекті. Як пояснив майор Корі Уоллес на недавній конференції, в найближчі роки армія США планує використовувати їх для ведення бойових дій як на полях битв, так і для радіоелектронної блокади.

Читайте також:  WhatsApp почне блокувати користувачів. Що треба про це знати?

В результаті наземним військам будуть здійснювати підтримку легкі розвідувальні машини, важкоозброєні міні-танки і потужні артустановки.

Але людство трохи відсунуло неминуче повстання роботів-вбивць. Однією з основних вимог військових чинів є організація системи таким чином, щоб на спусковий гачок завжди натискав тільки людина. Тому при кожному роботі буде як мінімум один оператор, що відповідає за пересування по суші і повітрю, в той час як інший буде дистанційно керувати зброєю. Танки як і раніше будуть частково автономними, але люди візьмуть на себе управління, коли ті досягнуть лінії фронту або вступлять в безпосереднє бойове зіткнення.

Читайте також:  Android 12 стане менш «жадібним» до пам'яті смартфонів

На додаток до більш традиційних форм ведення бойових дій, військові чини хочуть, щоб RCV знищували зграї дронів. Спеціальний лазер був занадто важким для цих роботів, тому замість нього інженери шукають альтернативні способи заглушити електронний зв’язок і зробити безпілотники противника марними.

“Так, ваш робот смертоносний, якщо він може відірвати танку вежу. Але ще більше шкоди він завдасть, якщо паралізує здатність всього ворожого загону спілкуватися між собою», — зазначив Уоллес.