Наука

Астрономи повідомили про сотні мільйонів планет земного типу в нашій галактиці

Планета

Дослідники роками сперечаються про те, скільки в Чумацькому Шляху знаходиться планет земного типу. Одні стверджують, що їх більше 6 мільярдів, інші поки тільки шукають відповідь на це питання. Дати на нього відповідь взялася і міжнародна група астрономів, яка назвала свою цифру.

Першими планетами, відкритими астрономами за межами Сонячної системи, були газові гіганти типу Юпітера. З часом технології поліпшувалися, що дозволило виявити куди більш незвичайні об’єкти на зразок химерної екзопланети, на якій йде дощ з розплавлених каменів. Незважаючи на те що зараз знайдено більше 2800 підтверджених екзопланет, дослідників цікавлять ті, що знаходяться в так званій зоні населеності, іменованої також «зоною Золотоволоски».

Читайте також:  Вчені встановили максимально можливу швидкість звуку

Планета

“Зона Золотоволоски” – це область, де температура не надто висока і не дуже низька, що може привести до утворення рідкої води і появи життя. Всі попередні дослідження фіксували цю територію за показником відстані до зірки, але зовсім не враховували температуру цієї самої зірки. Астрономи запевняють, що гарячі і холодні світила дуже по-різному діють на довколишні планети. Простіше кажучи, чим більша температура зірки, тим далі буде знаходитися планета земного типу.

Новий метод визначення подібних планет, що знаходяться в “зоні Золотоволоски”, орієнтується на» потік зоряного неба «і об’єднує дані з космічних телескопів “Кеплер” і “Гайя”. Згідно з консервативними оцінками, від 37 до 60 відсотків зірок, подібних до Сонця, мають планету земного типу. Таким чином, при існуванні чотирьох мільярдів зірок в Чумацькому Шляху може бути не менше 300 мільйонів таких планет. Дослідники також вказують, що чотири такі Планети можуть перебувати на відстані 30 світлових років, а одна — всього в двадцяти світлових роках від Землі.

Читайте також:  У людини виявлено новий орган

Джерело: singularityhub.com

Залишити коментар