Авто

Знайдено рішення проблеми обмерзання та запітніння фар в авто

Світло фар

Науково-виробнича компанія Canatu з Фінляндії запропонувала боротися із запотіванням та обмерзанням фар автомобіля за допомогою своєї останньої розробки – прозорої плівки, що підігрівається. Призначене ноу-хау для сучасної світлодіодної оптики, для якої дана проблема характерна найбільше.

Розвиток науки і технологій дозволило автомобільним фарам перетворитися з традиційних галогенок на світлодіоди. У порівнянні з іншими лампами, світлодіоди не тільки мають більш низьку вихідну потужність, меншу робочу температуру і більш тривалий термін служби, вони ще й більш ефективно світять.

Читайте також:  Toyota обійшла з продажу GM в США

Однак світлодіодні фари мало підходять для країн з холодним кліматом, оскільки не виробляють достатньої кількості тепла для відтавання головної оптики на морозі. У зв’язку з цим Canatu вирішила запропонувати нагрівальну плівку, принцип роботи якої, по суті, схожий з підігрівом керма, стекол або ж дзеркал, йдеться в ролику виробника, розміщеного на YouTube .

Класичний же підігрів, між тим, розміщувати на фарах не можна, оскільки лінзи LED-фар виготовляють не із справжнього скла, а полікарбонату, який під впливом високих температур може потріскатися або оплавитися.

Рішення фінів являє собою ковпак, зроблений з термостійкого полімерного матеріалу. До нього, в свою чергу, прикріплені точки підігріву, завдання яких – не допускати появи на фарах конденсату і кірки льоду, а також нашарування снігу. Вся конструкція повністю прозора.

Читайте також:  Кросовер Lexus RX обзавівся двома новими версіями

Також таку плівку можна прикріпити, наприклад, на датчики парктроника, що дозволить уникнути його забруднення і, як наслідок, зменшити ризик ДТП.