Наука

Україна приєдналася до космічної програми NASA

Артеміда

Україна стала дев’ятим учасником програми з дослідження і освоєння Місяця, Марса, комет і астероїдів.

Україна приєдналася до програми американського космічного агентства NASA Артеміда, повідомляє прес-служба Держкосмосу в п’ятницю, 13 листопада.

“Україна має всі науково-технічні можливості та досвід, які дозволяють їй стати одним із вагомих партнерів NASA під час реалізації Артеміди”, – йдеться в повідомленні.

Програма регулює міжнародне співробітництво в дослідженні та освоєнні Місяця, Марса, комет і астероїдів.

Читайте також:  Вчені виявили у алмазу незвичайну властивість

“Це важливо для України, бо ми зможемо реалізувати свої власні проекти в партнерстві з провідними космічними агентствами світу… Також, я переконаний, що домовленості дадуть новий поштовх до об’єднання держав в установі багатосторонніх консультацій у контексті розвитку міжнародного космічного права”, – зазначив глава Держкосмосу Володимир Усов.

Відзначається, що підписання домовленості сприяє розширенню співпраці України і США щодо інших напрямків космічної діяльності.

Країни-підписанти зобов’язуються керуватися такими принципами:

Мирне дослідження – всі заходи, що проводяться за програмою Артеміда, мають здійснюватися в мирних цілях.

Прозорість – підписанти здійснюють діяльність прозоро, щоб уникнути непорозумінь і конфліктів.

Читайте також:  Астрономи повідомили про сотні мільйонів планет земного типу в нашій галактиці

Сумісність – нації, які братимуть участь у програмі, прагнутимуть підтримувати сумісність систем для підвищення їх безпеки і стабільності.

Екстрена допомога – підписанти зобов’язуються надавати допомогу особам, які постраждали в рамках реалізації програми “Артеміда” в контексті угоди про порятунок.

Реєстрація космічних об’єктів – будь-яка держава, яка бере участь у програмі, має бути учасницею конвенції про реєстрацію.

Поширення наукових даних – підписанти зобов’язуються публічно оприлюднити наукову інформацію, отриману в рамках реалізації програми.

Збереження спадщини – підписанти зобов’язуються зберігати космічний спадок.

Космічні ресурси – видобуток і використання космічних ресурсів є ключовим чинником безпечних і стійких досліджень, і підписанти підтверджують, що така діяльність повинна проводитися відповідно до договору про космос.

Читайте також:  Виявилося, що «Мона Ліза» написана поверх іншої картини

Деконфліктизація діяльності – підписанти зобов’язуються запобігати шкідливому втручанню і підтримувати принцип належної уваги, як того вимагає договір про космос.

Орбітальне сміття – підписанти зобов’язуються планувати безпечне захоронення сміття.

Залишити коментар