Авто

Літаюче таксі зробило перший політ над Сеулом

EHang

У столиці Південної Кореї почалися випробування літаючих таксі, які входять в урядовий план по впровадженню міського повітряного транспорту. У небо над Сеулом піднявся двомісний китайський апарат EHang, оснащений автопілотом.

В ході тестів літаюче таксі, яке приводиться в рух вісьмома гвинтами, злетіло на 50 метрів над рівнем моря і пролетіло 1,8 кілометра над центральними районами мегаполісу. Весь політ зайняв близько семи хвилин, повідомляє The Korea Herald.

Читайте також:  Літні водії виявилися менш небезпечні, ніж молоді

У кабіні EHang не було тест-пілотів-машина управлялася за допомогою системи K-drone, створеної південнокорейськими інженерами. K-drone здатна задавати траєкторію руху декількох апаратів одночасно. Її можливості творці продемонстрували на тестах – система успішно впоралася з керуванням таксі і поштовими дронами.

Макети Hyundai Motor (ліворуч) і Hanwha Systems

Макети Hyundai Motor (ліворуч) і Hanwha Systems

Свої розробки в сфері літаючого транспорту показали корейські компанії Hyundai Motor і Hanwha Systems. Остання представила Butterfly-персональний повітряний автомобіля, що розробляється спільно з американською фірмою Overair. Поки готовий тільки макет: справжній літальний апарат буде в три рази більше і отримає екологічний і тихий електродвигун.

Hyundai також показала модель в масштабі 1:3, над створенням якої працює разом з Uber Technologies. Робочий зразок, в кабіні якого зможуть розміститися вісім осіб, компанія обіцяє представити протягом двох років. Перші поставки на ринок заплановані на 2028 рік.

Залишити коментар