Читання

Правило 5 годин допоможе розвинути ваші здібності

Правило п’яти годин – це система постійного навчання та самовдосконалення, якою користувалися багато успішних людей. Відволікаючись на одну годину в будній день і займаючись неробочими справами, ви стаєте продуктивнішим і креативнішим.

У сучасному діловому світі може здатися, що якщо ви не працюєте постійно, то втрачаєте в грошах. Особливо часто це відчуття з’являється, коли на роботі завал і немає можливості вийти з-за столу і відволіктися хоч на хвилину.

Але відволікатися хоча б на одну годину в будній день дуже корисно.

Наприклад, Бенджамін Франклін кожен день виділяв принаймні одну годину в своєму напруженому розкладі, щоб вчитися чомусь новому, читати, писати, визначати цілі або експериментувати.

Як і Франклін, багато успішних людей домоглися висот якраз тому, що їх навчання виходило далеко за рамки школи і університету. Протягом усього життя вони постійно розвивали свої здібності, щоб стати гідними і креативними лідерами.

Провести одну вільну годину в день можна по-різному, тому пропонуємо вам кілька варіантів. Правило п’яти годин допоможе вам не тільки продуктивніше працювати, але і домагатися успіху в різних сферах життя.

Виділіть годину для моменту осяяння

Погодьтеся, посидіти годинку в кав’ярні – не тільки неважко, але і приємно. Саме в кав’ярнях з’явилися багато чудових ідей. Письменник Стівен Джонсон (Steven Johnson) розповідав, що в XVIII столітті в Англії кав’ярні були тим місцем, куди постійно приходили великі уми, щоб зробити перерву в роботі і спокійно подумати. Далеко від роботи нові незвичайні ідеї з’являлися частіше.

Тайм-аут в роботі – відмінний спосіб знайти натхнення.

Так, вирушаючи в кав’ярню, щоб вивчити щось нове, виділяючи час на самовдосконалення, ви можете поглянути на свою роботу здалеку і побачити захоплюючі можливості.

Наприклад, Елізабет Гілберт (Elizabeth Gilbert), автор книги «Їсти, молитися, кохати», відправлялася займатися садівництвом, коли відчувала письменницький ступор і не могла продовжувати працювати, – це допомагало їй очистити голову.

Я підв’язувала стебла помідорів, коли абсолютно несподівано, точно з нізвідки, до мене прийшла думка, як можна виправити книгу. Я вимила руки, повернулася до столу і за три місяці закінчила фінальний варіант «Законного шлюбу» – книги, яку я люблю.

Елізабет Гілберт, письменниця

Проводячи всього одну годину в день за бесідою або новим хобі, ви можете розширити свій кругозір і зловити момент осяяння, яке виявиться вирішальним для вашої кар’єри.

Будьте цікаві

Що відрізняє дуже успішних підприємців від інших людей? Їхня безмежна цікавість. Вони ніколи не зупиняються на чомусь одному, навіть якщо досить добре обізнані в якійсь одній області. Вони прагнуть до різноманітності і працюють над собою щодня.

Перемкніть увагу з того, що ви хочете (мільярд доларів), на більш глибокий рівень, намагайтеся дізнатися, чого потребує світ. Запитайте себе, чи можете ви запропонувати щось настільки унікальне і корисне, що ніхто інший не зможе вас замінити. І розвивайте свій потенціал.

Джастін Маск (Justine Musk), письменниця

Так що визначтеся з тим, що вас цікавить, і присвячуйте цьому одну годину на день. Досліджуйте, ходіть на семінари та конференції, дізнавайтеся більше про те, що викликає у вас цікавість.

Експериментуйте

Інший спосіб підвищити продуктивність – приділяти одну годину на день експериментів. У сучасному світі складно позбутися відчуття, що все вже придумано і винайдено. Але експерименти допоможуть впоратися з цим почуттям.

Незалежно від того, чим ви займаєтеся, приділяйте годину експериментам і вивчайте свою сферу діяльності.

Наприклад, датський шеф-кухар Рене Редзепі (René Redzepi) своїми експериментами змінює уявлення людей про те, якою має бути їжа. Рене – власник ресторану Noma з двома зірками від Michelin. Він і його підлеглі раз в день роблять перерву, під час якої експериментують на кухні. Вони піддають продукти бродінню, готують з зіпсованих продуктів, складають неймовірні комбінації в надії створити щось нове і смачне. Не всі ці експерименти вдалі, але вчитися можна і на невдачах.

Читайте

Один з найбільш ефективних і в той же час дуже простих способів стати професіоналом у своїй сфері – читати кожен день. Найуспішніші люди в світі читають запоєм.

Білл Гейтс, Опра Уїнфрі, Джордж Мартін, Уоррен Баффет – список можна продовжувати. Всі ці люди не раз висловлювали думку про те, що вони не змогли б досягти успіху, якби не читали постійно. Навіть ставши успішними, вони не закидають книги: читаючи, вони отримують нову інформацію, яку використовують для прийняття правильних рішень.

Вчіться все життя

Роблячи все за звичкою, ви не даєте розвиватися собі і своїм навичкам. Правило п’яти годин – це спосіб вийти за межі свого звичайного графіка і визнати готовність до змін. Воно допоможе вам впоратися з вигоранням і позбутися від почуття, що ви недостатньо гарні в своїй справі.

Я переконаний: якщо ви не вивчаєте нове, ви не можете зробити нічого значного і корисного.

Сатья Наделла, генеральний директор Microsoft

Нові можливості відкриваються людям, які працюють над собою. І почати можна з п’яти годин в тиждень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *