Політика

Пашинян заявив, що питання Карабаху не вирішено

Нікол Пашинян

Угода з РФ і Азербайджаном передбачає тільки припинення військових дій, але спірне питання не вирішує, заявив вірменський прем’єр.

Підписана угода щодо Нагірного Карабаху не передбачає вирішення територіального питання, заявив у четвер, 12 листопада, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

“Цим документом не передбачено змістовне вирішення питання, а всього лише передбачається припинення військових дій. Питання Карабаху як було невирішеним, так і залишається невирішеним, і ще належить робота”, – сказав Пашинян у Facebook.

“Принципове значення має остаточне вирішення карабахського питання і статус Арцаха. Наша позиція не змінилася, і міжнародне визнання Арцаха стає пріоритетом. Для цього зараз є більш вагомі доводи”, – зазначив він.

Читайте також:  Кабмін ініціює підвищення низки податків

Він знову пояснив, що угода була підписана через побоювання потрапляння в оточення 25 тисяч військових.

“Коли створюється ситуація, коли військовослужбовець не може впливати на ситуацію, то не він має гинути в ім’я батьківщини, а батьківщина повинна йти на жертви в ім’я солдата. З цим розумінням я підписав цей сумнозвісний документ, розуміючи, що ризик особисто моєї загибелі високий, не тільки в політичному, але і фізичному сенсі. Але життя 25 тисяч солдат були важливіші”, – сказав він.

“У разі втрати Степанкерта впали б Аскеран і Мартакерт. У цьому випадку в оточенні опинилися б сім оборонних районів, у блокаді – понад 20 тисяч солдатів і офіцерів, яким загрожували б смерть або полон”, – додав він.

Читайте також:  Дружби не буде: Байден знає, чого чекати від Путіна

За його словами, в тилу вже не було боєздатних сил, які могли б вплинути на ситуацію в зоні бойових дій.

“Тому прийшов час командувача, прийшов час батьківщини піти на жертви. З цим розумінням я підписав цей документ”, – підкреслив Пашинян.