Економіка

Експерт закликав не плекати ілюзій щодо зростання світової економіки

Економіка

Оцінка глави UBS перспектив відновлення економіки була дана на тлі новин про успішні випробування відразу двох вакцин від коронавірусу: від американської Pfizer і німецької BioNTech.

Голова швейцарського інвестбанку UBS Аксель Вебер застеріг світову економіку від ілюзій щодо швидкого відновлення від наслідків пандемії коронавірусу і викликаної нею кризи. Слова фінансиста наводить CNBC.

“Я не песиміст і вірю, що ми впораємося з проблемами. Але разом з тим ми не повинні тішити себе ілюзіями і думати, що це трапиться швидко. Насправді це займе якийсь час”, – зазначив Вебер.

Читайте також:  СОТ назвала головного експортера COVID-товарів

За його словами, повернення до докризового рівня ВВП – як на глобальному рівні, так і для окремих країн – займе не менше року. Відновлення колишніх темпів зростання і зниження безробіття може зажадати близько двох років.

Заява глави UBS відбулася на тлі новин про успішні випробування відразу двох вакцин від коронавірусу: від американської Pfizer і німецької BioNTech. Вони стали драйвером для зростання фондових індексів по всьому світу, перш за все в США.

За словами Вебера, масове виробництво вакцин і забезпечення ними потребуючих займуть певний час. Фінансист закликає ставитися до подібних новин зі скептицизмом.