Технології

Apple представила найбільш швидкий процесор для ноутбуків

Apple M1

У рамках вже третьої за цю осінь презентації Apple відкрила нову главу в історії фірмових комп’ютерів Mac. Компанія представила свій перший ARM-процесор, розроблений спеціально для ноутбуків. Він створений за тим же принципом, що і чіпи в iPhone і iPad. Apple M1 заявлений як найпотужніший чіп у своєму класі.

Apple M1 став першим комп’ютерним процесором, створеним за передовим 5-нанометровим техпроцесом. Компанії вдалося розмістити на чіпі 16 мільярдів транзисторів. Перед інженерами Apple стояло завдання домогтися не тільки видатної продуктивності, але і енергоефективності.

Читайте також:  Google запустила «майже безкоштовний» VPN-сервіс

Apple M1

До складу Apple M1 входить восьмиядерний центральний процесор з чотирма високопродуктивними і чотирма енергоефективними ядрами. Apple запевняє, що це найшвидший десктопний CPU, що перевершує останні мобільні процесори конкурентів по продуктивності на ВАТ. Так, при споживанні 10 Вт Apple M1 могутніше конкурентів в два рази.

Apple M1

Крім CPU, всередині Apple M1 розташовується восьмиядерний GPU, потужність якого становить значні 2,6 терафлопса. У порівнянні з інтегрованою графікою в ноутбуках інших компаній Apple M1 видає вдвічі більшу продуктивність при споживанні 10 Вт. За словами Apple, це найшвидша інтегрована графіка в світі.

Apple M1

Apple оголосила, що ключові розробники на зразок Adobe вже впровадили Підтримку Apple M1 в свої програми або працюють над цим. Більш того, використання ARM-процесора дозволяє запускати на комп’ютерах Mac будь-які iOS-додатки.

Залишити коментар