Авто

Відео: випробування костюма BMW, в якому можна літати зі швидкістю 300 км / год

Костюм-крило

Компанія BMW спільно з підрозділом Designworks представили перший у світі електричний костюм-крило для бейсджампінгу. Новий костюм-крило, що дозволяє розвинути швидкість в польоті до 300 кілометрів на годину, випробував в горах австрійський екстремал Петер Сальцманн.

Костюмом-крилом називають спеціальний костюм, конструкція якого дозволяє потоку повітря наповнювати “крила” між ногами, руками і тілом пілота, щоб він міг контролювати політ, маневруючи в повітряних потоках. Швидкість польоту бейсджампера в традиційному костюмі досягає 100 кілометрів на годину.

Читайте також:  Renault зробить з Arkana кросовер Megane Conquest

Інженери BMW вирішили змінити уявлення про можливості бейсджампінгу і створили перший в світі електричний костюм-крило. Костюм обладнаний спеціальним вуглепластиковим рюкзаком, до якого кріпляться два електромотори з карбоновими гвинтами потужністю 10 кінських сил кожен. Пропелери обертаються зі швидкістю 25 000 оборотів в хвилину і дозволяють здійснити політ на швидкості до 300 кілометрів на годину. Разом з 50-вольтовою літієвою батареєю Загальна вага рюкзака становить всього 12 кілограмів. Заряду акумулятора вистачає на п’ять хвилин польоту.

Екстремал Петер Сальцманн, який брав безпосередню участь у розробці костюма, провів безліч випробувань розробки в аеротрубі випробувального центру BMW в Мюнхені. Перевірити працездатність електричного костюма-крила в реальних умовах австрієць планував у Південній Кореї, пролетівши над трьома хмарочосами в Пусані.

Читайте також:  Hyundai представив новий недорогий седан з незвичайним дизайном

Однак через пандемію COVID-19, місце випробувань довелося поміняти. Спортсмен відправився Австрійські Альпи, де стрибнув з вертольота з висоти близько 3000 метрів в компанії з екстремалами в класичних костюмах для бейсджампінгу.

В кінці вересня китайська компанія Xpeng представила на автосалоні в Пекіні прототип аеромобіля Kiwigogo. Машина, що нагадує гігантський октокоптер, вміщує двох пасажирів і літає на висоті від 5 до 25 метрів.

Джерело: BMW / YouTube

Залишити коментар