Суспільство

МОЗ пропонує повернути карантин без зон

Карантин

У відомстві пропонують ввести по всій країні обмеження, які зараз діють в помаранчевій зоні.

МОЗ виступило з ініціативою відмови від поділу на зони і повернення загального карантину. Таку пропозицію під час засідання Кабміну в середу, 11 листопада, озвучив глава відомства Максим Степанов.

“Ми пропонуємо відмовитися від адаптивного карантину і ввести карантин з обмеженнями помаранчевої зони по всій території України”, – наголосив міністр.

Пропонується по всій країні заборонити проведення масових культурних, в тому числі концертних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів за участю понад 20 осіб. Або організатори повинні забезпечити учасників дотримання фізичної дистанції не менше півтора метрів.

Читайте також:  Україна на піку третьої хвилі коронавірусу - МОЗ

Проведення матчів дозволяється без глядачів і за умови здійснення щоденного контролю стану здоров’я учасників таких спортивних заходів.

Заборонена діяльність кінотеатрів і театрів з наповненістю більш ніж 50% місць.

Забороняється і діяльність музеїв, які не можуть забезпечити кількість відвідувачів в залі з розрахунку одна людина на 20 квадратних метрів.

Також забороняються перевезення пасажирів громадським транспортом на міських, приміських, внутрішньообласних, міжобласних маршрутах у кількості більше, ніж кількість місць для сидіння, передбаченій технічною характеристикою транспортного засобу.

Повністю забороняється проведення дискотек, робота нічних клубів і розважальних закладів, діяльність ресторанів, кафе, барів, закусочних. Не дозволена і діяльність установ громадського харчування з організацією дозвілля.

Читайте також:  В Україні збільшився темп вакцинації

Забороняється робота громадського харчування після 22 до 7:00, крім адресної доставки та замовлення на винос.

Крім того, МОЗ пропонує ввести час для пенсіонерів. Зокрема, пропонується встановити такий час з 10:00 до 12:00 в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в організаціях та установах сфери обслуговування.

“Оскільки найбільша група осіб, яка хворіє і має важкий перебіг хвороби, потрапляє у вікову групу 60+”, – пояснив Степанов.