Технології

Вчені навчилися опріснювати воду сонячним світлом

Опріснювач

Міжнародний колектив дослідників запропонував нову схему парогенератора з використанням наночастинок.

Вчені з Росії, Норвегії та Китаю знайшли спосіб підвищити ефективність сонячних генераторів, які виробляють електроенергію за допомогою випаровування води, а заодно об’єднати їх з системою опріснення морської води за рахунок сонця.

Нова технологія передбачає використання водної суспензії світлопоглинаючих наночастинок графіту і оксиду заліза, які в 250 разів дешевше, ніж використовуються зараз наночастинки золота. Крім того, компоненти суспензії не мають токсичної дії, тому опріснена з їх допомогою вода може використовуватися без додаткового очищення, що здешевлює і прискорює процес обробки морської води.

Читайте також:  Інсайдери: Apple випустить недорогі AirPods і повністю нові AirPods Pro

“Вивчений нами ефект був відкритий на початку 2000-х років вченими з США та Австралії, але далі маломасштабних лабораторних дослідів колеги не пішли. Ми серйозно розширили теоретичний опис процесу і знайшли спосіб його промислового застосування. Велика перевага нашої системи в тому, що ми не використовуємо дорогі частинки золота і срібла.

Для виробництва наносуспензій ми використовуємо дрібнодисперсні порошки графіту і заліза, які розмішуються у воді ультразвуковим гомогенізатором. Створений нами прототип включає в себе сонячний концентратор, який автоматично відстежує рух сонця протягом дня.”, – наводить РИА Новости слова керівника дослідження, фахівця Інституту ядерної фізики і технологій Національного дослідницького ядерного університету “МІФІ”, професора Університету прикладних наук Західної Норвегії Бориса Балакіна.

Читайте також:  Новий прилад нічного бачення дозволить інакше поглянути на поле бою

Новий генератор (прототип показаний на фото) на 15-25% більш ефективний, ніж той, де кип’ятиться звичайна вода без наночастинок, а крім того дозволяє підвищити ККД за рахунок додаткового підігріву наносуспензії при її надходженні в пристрій. Опис розробки фахівців опубліковано в наукових журналах International Journal of Heat and Mass Transfer і Renewable Energy.