Економіка

Металурги звернулися до влади через плани щодо закупівель у Казахстану

Металурги

Українське залізничне машинобудування може повністю забезпечити потреби українських залізниць виробами, запевнили в об’єднанні.

Українські металурги виступили проти планів про закупівлю залізничної та металургійної продукції в Казахстані. Про це йдеться в листі об’єднання підприємств Укрметалургпром до прем’єр-міністра і профільних членів Кабміну і Верховної Ради.

За даними об’єднання, українська делегація відвідала Казахстан з метою проведення переговорів на предмет закупівлі продукції для модернізації української залізниці. Зокрема, мова йде про такі металомісткі вироби, як локомотиви, рейки, залізничні колеса та стрілочні переводи.

Читайте також:  Україна збільшила інвестпривабливість - МЕРТ

Відзначається, що такі плани влади завдають шкоди українській промисловості, яка і так зазнає втрат через коронокризу. Так, за дев’ять місяців 2020 року падіння промвиробництва склало 7%. Аналогічна ситуація в металургійній галузі. Зокрема, зараз на метпідприємствах України в простої знаходяться п’ять доменних печей, чотири конвертори і дев’ять електропечей.

“Сьогодні майже всі меткомбінати борються за кожне замовлення, намагаючись не скорочувати працівників. Більш того, незважаючи на відверто скрутне становище, металургійна галузь продовжує перераховувати до бюджетів різних рівнів мільярди гривень податків, а також щомісяця направляє мільйони гривень на допомогу госпітальним базам у різних регіонах країни на боротьбу з СOVID-19. Метпідприємства – одні з небагатьох діючих виробництв у країні”, – говориться в листі.

Читайте також:  В Україні рекордно зросли ціни на газ

В Укрметалургпромі відзначають, що українське залізничне машинобудування може повністю забезпечити потреби українських залізниць виробами, побудованими з нуля. Разом з тим українські промисловці не мають відкритого доступу на ринок Казахстану, на якому казахські виробники захищені 30%-ю ціновою преференцією на будь-яких державних тендерах. Тому металурги вважають можливі закупівлі в Казахстану “економічним абсурдом”.

Крім того повідомляється, що казахські компанії вже отримали в Україні сертифікати на свою продукцію, зокрема на рейки і залізничні колеса, в “украй непрозорий спосіб”.

У зв’язку з цим Укрметалургпром закликав владу відмовитися від планів закупівлі залізничної продукції в Казахстані і “припинити будь-які переговори з казахською стороною, які можуть привести до катастрофічних наслідків для української промисловості”

Читайте також:  Шмигаль назвав сферу для інвестицій 10 млрд євро

Джерело: Кореспондент