Технології

Старі Android-смартфони перестануть відкривати багато сайтів в 2021-м

Android

Незважаючи на активність виробників смартфонів з перекладу своїх пристроїв на нові версії Android, Багато моделей «застрягли» на старих ревізіях операційної системи. Неможливість апдейта незабаром може стати серйозною проблемою для користувачів таких гаджетів, які вже на початку наступного року втратять доступ до ряду веб-сайтів.

Один з провідних світових центрів сертифікації Let’s Encrypt, послугами якого користуються близько 30% всіх доменів глобальної мережі, вже в січні 2021-го переходить на формування підписів з використанням тільки свого кореневого SSL-сертифіката. Раніше ISRG Root X1 був перехресно підписаний проміжним сертифікатом IdenTrust DST Root CA X3 з підтримкою більшості операційних систем, проте після закінчення терміну дії цієї угоди застарілі браузери і ОС перестануть працювати з сайтами, що використовують сертифікати Let’s Encrypt.

Читайте також:  В Google Camera Go з'явився нічний режим зйомки

На практиці це означає, що гаджети під управлінням Android 7.1.0 або більш ранньої версії мобільної ОС Google не зможуть завантажувати сайти, підписані сертифікатом ISRG Root X1. Згідно зі статистикою, проблема торкнеться приблизно 33,8% мобільних пристроїв на ринку.

“Деяке програмне забезпечення, яке не оновлювалося з 2016 року, як і раніше не довіряє нашому кореневому сертифікату, ISRG Root X1. Зокрема, сюди входять версії Android до 7.1.1”, – зазначили представники Let’s Encrypt.

В якості альтернативи покупці нового смартфона власники застарілих моделей можуть використовувати браузер Mozilla Firefox, який здатний самостійно зберігати кореневі сертифікати. Проте встановити його зможуть лише користувачі Android 5.0 і новіших ревізій «зеленого робота».

Читайте також:  Sony виходить на ринок безпілотників під новим брендом

Джерело: mashable.com