Авто

Автопілот Tesla здатний запобігти 90% всіх аварій на дорогах

Автопілот

За даними незалежного дослідження консорціуму німецьких вчених, система автопілота Tesla може стати однією з найперспективніших технологій, якими повинні бути укомплектовані майбутні автомобілі.

В ході підрахунків аналітикам вдалося з’ясувати, що розумному алгоритму вдається уникнути значної кількості аварій в порівнянні з автомобілями, не оснащеними такою системою.

Вчені прорахували, що автопілот Tesla здатний запобігти до 90% аварій. У зв’язку з цим впровадження використовуваних в автомобілях американської компанії датчиків слід прискорити і для інших виробників. Основна ж проблема полягає в тому, що функціональність автопілота Tesla в Європі значно обмежена законодавством, у зв’язку з чим його американська версія істотно перевершує за рівнем безпеки європейський аналог.

Читайте також:  Глава Volkswagen розповів, коли закінчиться криза мікрочіпів

За словами директора Центру автомобільних досліджень в Дуйсбурзі Фердинанда Дуденхоффера, регулювання самокерованих автомобілів проходить занадто повільно, а кількість ДТП на кілометр пробігу за останні три роки відчутно зросла. Рішенням глобальної проблеми цілком може стати впровадження систем автопілота.

Так, за словами дослідника, якби всі автомобілі на дорогах Німеччини були оснащені автопілотом Tesla, кількість аварій за рік могла б скоротитися з 282 тисяч до всього 29 тисяч. Цифри неодноразово довели, що автомобілі з активованим автопілотом значно рідше потрапляють в ДТП в порівнянні зі своїми «аналоговими» побратимами.

Джерело: tesmanian.com