Технології

Вчені створили і запустили термоядерний реактор у вигляді яблука

MAST-Upgrade

Термоядерні реактори, які вважаються перспективним способом видобутку енергії у величезних кількостях, найчастіше мають форму пончика. Це так звані токамаки. Вчені з Великобританії розробили абсолютно нову конструкцію, схожу на велике яблуко.

Зазначений сферичний реактор був запущений ще в 1999 році, але в 2013-му його закрили на доопрацювання. І ось через сім років розробок і витрачені 55 мільйонів фунтів стерлінгів в дію ввели модернізований термоядерний реактор Mega Amp Spherical Tokamak (MAST) Upgrade.

Читайте також:  У WhatsApp з'явиться вбудований інтернет-магазин

За словами дослідників, він стане випробувальним стендом для критично важливих технологій в області керованого термоядерного синтезу, дозволивши прокласти шлях до нових, більш ефективним розробкам.

У порівнянні з пончико-подібними установками сферичні реактори мають ряд переваг. Так, вони дозволяють знизити напруженість магнітного поля на 40%, зберігши той же тиск плазми, або ж, навпаки, при такій же напруженості поля домогтися майже вдвічі більшого стиснення.

Якщо MAST Upgrade виправдає покладені на нього надії, то наступним проектом стане створення ще більшого і потужного сферичного токамака. Розробка нової технології стартувала ще в 2019 році, після отримання державного фінансування в розмірі 220 мільйонів фунтів стерлінгів. Фізики планують запустити машину наступного покоління вже в 2040 році.

Читайте також:  Поїзд Hyperloop розігнався майже до швидкості звуку

Джерело: sciencemag.org

Залишити коментар