Суспільство

Англійські учені розкрили таємницю популярності «Гри престолів»

Гра престолів

Створений за мотивами саги Джорджа Мартіна “Пісня льоду і полум’я» серіал «Гра престолів» став одним з найпопулярніших за всю історію кінематографа. Як виявилося, це заслуга не добре підібраного акторського складу або продуманого сюжету. Англійські дослідники знайшли цілком наукове пояснення цьому феномену.

Для вирішення такого важливого і складної загадки зібралася група вчених з п’яти університетів Великобританії і Ірландії. Серед учасників були фізики, математики та психологи, котрі задіяли науку для аналізу всієї серії книг Джорджа Мартіна. Як виявилося, взаємодія між персонажами влаштована аналогічно тому, як люди підтримують відносини в реальному світі. Більш того, багато моментів, включаючи випадкові смерті персонажів, насправді хронологічно передбачувані.

Гра престолів

Зв’язки між героями в «Грі престолів»

Команда дослідників виявила разючу схожість соціальних контактів в реальності і тим, як події розгортаються в кожній окремій главі. І все це незважаючи на більш ніж 2000 іменованих персонажів і 41 000 взаємодій між ними. Зрештою з’ясувалося, що тільки 150 героїв з’являються відносно часто, що відповідає тому, скільки може запам’ятати мозок звичайної людини.

Читайте також:  В Україні від COVID-19 щеплено 1,7 млн осіб

«”Гра престолів” запропонувала всілякі порівняння історії та міфу, а союз науки і гуманітарних наук дозволив відкрити нові можливості для порівняльного літературознавства. Хитрість “Гри престолів” полягає в тому, щоб змішати реалізм і непередбачуваність в пізнавально захоплюючій манері», – діляться підсумками роботи дослідники.

Джерело: phys.org