Технології

Знайдена дешева і екологічна заміна викопному паливу

Вогонь

Незважаючи на активний розвиток технологій в області відновлюваних джерел енергії, спалювання викопного палива все ще генерує більшу частину одержуваної людством електроенергії. На думку дослідників, альтернативою традиційному вугіллю може стати металевий порошок, що не залишає після згоряння вуглецевого сліду.

Подрібнений залізний порошок має ряд унікальних характеристик. Він недорогий, легко згорає, виділяючи величезну кількість енергії, і не виробляє вуглецю.

Мало того, залишковим продуктом на стінках печей буде звичайна іржа, яку за допомогою відновлювальних реакцій знову можна перетворити в той же залізний порошок. На думку вчених, це дозволить створити повний цикл, що дозволяє забезпечити вироблення енергії з нульовими викидами вуглецю в атмосферу. До того ж залізний порошок має високу щільність енергії завдяки високій температурі горіння — до 1800 градусів.

Читайте також:  Нічний режим на смартфонах не допомагає краще спати

Першою публічною компанією, що зважилася на використання залізного порошку, стала Swinkels Family Brewers в Нідерландах, відома виробництвом пива. Вже доведено, що використання такого виду палива забезпечить енергію для створення 15 мільйонів склянок пінного напою на рік.

Додаткова вигода криється і в перевезенні і зберіганні порошку, оскільки він не потребує спеціальних умовах і може лежати на складі при кімнатній температурі. До 2024 року дослідники планують побудувати електростанцію на 10 МВт, повністю покладається на залізний порошок, а до 2030-го — почати перехід вугільних електростанцій на новий тип палива.

Джерело: newatlas.com