Парфуми

Як відрізнити підроблену туалетну воду від оригінальної

Туалетна вода популярних брендів коштує недешево. І зовсім не хочеться, щоб ці гроші дісталися ушлим шахраям, які навчилися вправно підробляти коробки і флакони. Розповідаємо, на що потрібно звертати увагу при покупці парфуму, щоб не дістати фейк.

Перевірте сертифікат

Найкращий спосіб дізнатися, тримайте ви в руках оригінал або підробку, – попросити у продавця сертифікат, точніше декларацію відповідності, в якій вказані виробник, дистриб’ютор, країна виробництва. До речі, декларації відповідності можна знайти в єдиному митному реєстрі.

Додатково продавець може пройти добровільну сертифікацію для будь-якого виду косметики і парфумерії.

Купуйте в перевірених магазинах

Якщо ви в одному магазині кілька разів купували оригінальну туалетну воду, то варто дотримуватися цієї традиції і за новим флаконом знову вирушати туди. Ймовірно, вас будуть вабити чудовими знижками інші офлайн- і онлайн-магазини, але бажання заощадити може в підсумку привести вас до розчарування неякісним продуктом.

Якщо ви все ж вирішили поцікавитися, чому продавець демонструє атракціон небаченої щедрості, продаючи парфум в 2-3 рази дешевше, ніж в перевіреному магазині, ніколи не вірте казкам на кшталт «це митний конфіскат» або «це та сама вода, але виробляється за ліцензією в Голландії » і так далі.

Що стосується конфіскату: невже ви думаєте, що виробники косметики класу люкс допустили, щоб їх товар не пройшов митницю? Ну а «виробництво в Голландії» або «це безпосередньо зі складу» – звичайні байки продавців фейкової косметики.

А ще відомі бренди рідко випускають пробники для продажу, «дорожні формати» та інші мініатюри. Так що покупка мікрофлакона на 10-15 мл – це завжди ризик нарватися на підробку.

Один з відомих брендів, що випускають невеликі флакони-ручки, – Salvador Dali. Також в «ручках» можна зустріти Escada, Masaki Matsushima і ще деякі бренди, але потрібно бути знавцем або ретельно вивчити конкретну туалетну воду і виробника, щоб визначити, підробка перед вами чи ні.

Розгляньте упаковку

Якщо ви ніяк не можете набратися сміливості попросити сертифікат в магазині або духи вам подарували, значить, доведеться орієнтуватися на інші ознаки. Почнемо із зовнішньої картонної упаковки. Вона повинна виглядати дорого і привабливо. Вам повинно бути приємно тримати її в руках.

Картон повинен бути досить щільним, приємних кольорів, написи – чіткими, такими, що легко читаються. Флакон не повинен бовтатися всередині коробки.

туалетна вода flora by gucci gordeous gardenia

Якщо упаковка загорнута в поліетилен, то він також повинен доставляти тактильне задоволення: бути тонким, щільно прилеглим до коробки. Краї плівки повинні бути запаяні, а не грубо склеєні. Така упаковка, звичайно, ідеал:

chanel

Найчастіше коробка виглядає приблизно так, як на наступній картинці. Упаковано акуратно, правда плівка порвана внизу і коробка трохи деформована, оскільки туди вставили захисну наклейку зі штрихкодом.

Gucci-2

Деякі виробники не використовують поліетилен, проте дистриб’ютори або співробітники магазину самостійно обертають коробочки, щоб вони не втрачали товарний вигляд. Така упаковка може виглядати не дуже презентабельно. Якщо вас щось бентежить, треба запитати у продавця, де і коли товар був упакований в плівку.

Непогано на сайті виробника з’ясувати, як виглядають флакон і коробка. Однак можуть бути неоднозначні ситуації. Наприклад, в офіційному магазині Gucci немає в наявності туалетної води Flora by Gucci Gorgeous Gardenia в обсязі 30 мл, але в магазинах вона зустрічається. Шляхом деяких досліджень я виявила, що флакон такого обсягу виходив раніше, тільки в інший коробці, а в цьому році всі туалетні води цієї серії вийшли в коробках з квітковим принтом. Ймовірно, це лімітоване видання, присвячене ювілею: в цьому році знаменитому візерунку Flora від Gucci виповнюється 50 років.

gucci-3

На мій запит з компанії P & G відповіли, що в магазині, де я бачила туалетну воду, вся продукція офіційна, а сайт магазину Gucci оновлюється не так часто, як хотілося б. Що ж, навіть у іменитих брендів бувають недоліки.

На коробці повинен бути присутнім так званий Батч-код: цифри або букви і цифри, як би вдавлені в картон. Точно такий же код повинен бути на флаконі! Він може бути написаний безпосередньо на флаконі або на наклейці. Розшифрувавши Батч-код за допомогою спеціального сервісу, ви дізнаєтеся дату виготовлення туалетної води.

Gucci

Батч-код можна розшифрувати на сайті Checkfresh.com.

де розшифрувати Батч-код

Батч-код не завжди знаходиться на дні флакона.

де знайти Батч-код

Вивчіть штрихкод і інформацію про виробника

Насправді це дуже заплутаний і неоднозначний метод – намагатися по штрихкоду визначити, підробка це чи ні. Здавалося б, все гранично просто: написано Made in France, значить, і штрихкодом повинна визначатися та ж країна. Але ж ні, штрихкод дуже часто не збігається з тим, що зазначено на коробці, наприклад тому, що завод знаходиться в одній країні, а штаб-квартира виробника – в інший. І в штрих-коді вказана країна розташування саме штаб-квартири.

Ось конкретний приклад. Туалетна вода Flora by Gucci Gorgeous Gardenia. На коробочці написано: Made in France, P & G Prestige Beauté Geneva, London EC1A 4DD, UK. Судячи по штрихкоду, країна-виробник – США.

Gucci-2

А наклейка російською мовою говорить, що завод знаходиться у Франції.

як дізнатися, де проводиться туалетна вода

І як це все привести до спільного знаменника? Де в підсумку зробили туалетну воду? І при чому тут взагалі виробник пральних порошків?

А суть в наступному: туалетну воду Gucci (як і багато інших парфумерні засоби класу люкс) зараз виробляє P & G Prestige Beauté – дочірня компанія гіганта Procter & Gamble. Головний офіс P & G знаходиться в Цинциннаті (США). Ось що підказує єдина інформаційна система глобального регістра GEPIR з цього штрихкоду:

як визначити виробника туалетної води по штрихкоду

Бренд Giorgio Beverly Hills був придбаний компанією Procter & Gamble в 1994 році, тому поки все сходиться. Звичайно, у P & G Prestige Beauté чимало заводів в різних точках світу, і один з них знаходиться у Франції, де, судячи з напису на коробці і декларації відповідності, і справили туалетну воду.

Так що не поспішайте називати продавця шахраєм, якщо зазначена країна виробництва не збіглася зі штрихкодом, перш спробуйте розібратися, що до чого.

Цікаве відкриття: додаток для iPhone Scan, яким я користуюся вже сто років, зчитує не тільки QR-коди, а й штрих-коди, а також показує сторінку з товаром. У цьому додатку у мене визначився навіть штрихкод, який я не могла знайти в регістрі GEPIR (таке теж іноді трапляється).

знайти товар по штрихкоду

Туалетна вода Gucci, яка стала об’єктом моїх ретельних пошуків, показана на фото ще в старій упаковці.

Розгляньте флакон

Скло флакона повинно бути якісним, без бульбашок усередині і інших вад. Якщо флакон кольоровий, то він не повинен бути пофарбований зовні, тобто фарба не повинна обсипатися або стиратися. Кришечка повинна бути досить важкою і щільно закривати флакон, так, щоб можна було навіть підняти його за кришку.

Трубочка повинна бути практично непомітною, вона повинна з’являтися тільки тоді, коли йде рідина. Підстава пульверизатора не повинно прокручуватися.

Струсіть флакон. Бульбашки в якісній туалетній воді будуть розчинятися протягом 10-15 секунд, в неякісної зникнуть моментально.

Як відрізнити підроблену туалетну воду

Колір духів не повинен бути надто яскравим. Його, до речі, теж можна подивитися на сайті виробника. А якщо ви постійно користуєтеся цією туалетною водою, то уявляєте, якого вона кольору. Парфумерна вода і туалетна вода однієї серії можуть відрізнятися за кольором.

Оцініть аромат

Правильні парфуми або туалетна вода розкриваються поступово. Верхні ноти – протягом 15 хвилин, потім середні ноти, а через кілька годин – шлейф. У підробок немає повноцінного розкриття аромату.

Ще один важливий показник – стійкість аромату. Для духів це 5-10 годин, для парфюмованої води – 4-8 годин, для туалетної води – 2-4 години.

Отже, давайте розкладемо все по поличках.

Як діяти, якщо ви вирішили купити туалетну воду

– 1 –

Відправляйтеся в перевірений або великий і відомий магазин. Невеликі магазинчики та інтернет-магазини можуть пожертвувати репутацією заради вигоди або через нестачу досвіду зіткнутися з нечистим на руку постачальником.

– 2 –

Вибравши туалетну воду, уважно огляньте упаковку. Чи немає у неї вад, чи відчуваєте ви, що тримаєте в руках дійсно якісний продукт.

– 3 –

Сфотографуйте коробку, щоб вдома вивчити штрихкод, батч-код і інформацію про виробника. Попросіть в магазині показати декларацію відповідності.

– 4 –

Нанесіть аромат на смужку-тестер і на зап’ясті. Оцініть верхні ноти, через 15 хвилин – середні, через кілька годин – шлейф аромату. На вашій шкірі аромат буде розкриватися не так, як на папері, тому обов’язково поносіть його кілька годин на собі, щоб зрозуміти, наскільки він стійкий і чи підходить вам.

– 5 –

Ви можете подивитися на сайт бренду, подивіться, як виглядають коробка і флакон.

– 6 –

Після покупки духів роздрукуйте їх біля каси. Огляньте флакон: скло повинне бути без дефектів, букви і написи повинні бути чіткими, легко читаються, фарба не повинна стиратися. Розгляньте кришечку, вона повинна бути важкою, щільно притертою до шийки флакона. Переконайтеся, що на коробці і флаконі вказані однакові батч-коди, прочитайте всі написи на флаконі.

– 7 –

Рідина повинна бути без осаду, не надто яскравого кольору. Флакон не повинен бути налитий по вінця! У флакони з «плічками» рідину наливають до «плічок», у флаконах іншої форми повинен залишатися повітряний простір об’ємом не більше 4% від ємності флакона.

– 8 –

Нижня частина пульверизатора не повинна обертатися, трубочка повинна бути майже непомітною. Пшикніть кілька разів, щоб перевірити, що пульверизатор працює. До речі, перші кілька пшиків можуть бути «холостими», це нормально. Переконайтеся, що це саме той аромат, який ви пробували з флакона-тестера.

Якщо все говорить про те, що перед вами справжні парфуми або туалетна вода, але вас все одно чомусь не відпускає відчуття недовіри, ви завжди можете віддати їх на експертизу і підтвердити або спростувати свої припущення.

Дуже цікаво почути ваші історії на тему підробок. Чи є у вас свої способи визначення оригінальної парфумерії? Давайте ділитися знаннями. :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *