Технології

Антени 5G піднімуть в стратосферу на безпілотниках

Безпілотник

Британські компанії Cambridge Consultants та Stratospheric Platforms Limited розробляють стратосферні безпілотні літальні апарати, які будуть здатні нести на борту базові станції стільникового зв’язку 5G.

За задумом британських інженерів, ретранслятор з активною фазованою антеною гратами закріплюють на борту безпілотного літального апарату, який піднімається на висоту 18300 метрів і кружляє над заданою місцевістю.

Завдяки водневій силовій установці і корпусу з композитних матеріалів дрон може безперервно перебувати в повітрі до тижня. У силовій установці використані паливні комірки неназваного автовиробника, конструкцію яких трохи допрацювали.

Осередки виробляють 49 кіловат електроенергії, з яких 20 кВт потрібні антені, решта — бортовому обладнанню і двигунам. Антена з 2048 елементів, яка здатна забезпечити площу покриття радіусом до 140 кілометрів, успішно пройшла випробування: в ході тестування абонент підключався до стільникової мережі 4G LTE через літаючий на висоті 13,7 кілометра літак.

Читайте також:  Ультрафіолетові лампи виявилися вкрай небезпечними для зору

Система продемонструвала швидкість 70 мегабіт в секунду на скачування і 20 на вивантаження даних. Підключення здійснювалося на частоті 2,1 гігагерца. Випробування в реальних умовах проходили в небі над Німеччиною на базі безпілотної модифікації турбогвинтового висотного розвідника H3Grob 520. Розробники стверджують, що серійна антена буде найбільшою з усіх антен комерційного призначення, яка піднімалася в повітря.

Безпілотник, який був би здатний зробити це, поки не існують навіть в якості прототипу — британці збираються побудувати його не раніше 2022 року, а до комерційної експлуатації приступити не раніше середині 2020-х років. Компанії-розробники вважають, що одним подібним безпілотником з базовою Станицею 5g на борту можна покрити досить велику площу, а передачі сигналу з великої висоти не завадять Будинки та інші перешкоди.

Залишити коментар