Авто

До 2026 року Bentley електрифікує 100% моделей

Bentley

Компанія Bentley, в минулому році відсвяткувала віковий ювілей, представила стратегію розвитку на найближче десятиліття. У ній йдеться про електрифікацію модельного ряду, екологічні ініціативи та перехід на матеріали не тваринного походження.

На прес-конференції Beyond100, присвяченій початку другого століття британської люксової марки, глава Bentley Едріан Холлмарк заявив, що до 2026 року всі моделі компанії будуть або бензоелектричними гібридами, або чистими електромобілями. А до 2030-го на електрику переведуть всю лінійку. У 2025 році Bentley має намір представити платформу для розробки нових моделей, яка створюється спеціально для електричних силових установок, а також запропонує зручне рішення для зарядки батарей.

Читайте також:  Висувна лава та прозорий капот: представлений перший електрокар Lincoln

Багато в чому перехід на електричну тягу обумовлений змінами в законодавстві Великобританії і основних ринків Bentley – Китаю, США, країн Західної Європи і Близького Сходу. У той же час є запити і від Клієнтів. Згідно з опитуванням покупців, 55 відсотків клієнтів марки готові купити електричний Bentley в найближчі п’ять років.

EXP 100 GT

Передвісником електричних Bentley можна вважати футуристичний EXP 100 GT, який дебютував влітку 2019 року. Концепт оснастили чотирма електромоторами і тяговою батареєю, що забезпечує запас ходу близько 700 кілометрів. А в його салоні можна знайти не тільки звичну шкіру, але і шпон дуба з вкрапленням міді, органічну тканину з відходів виноробства, кварцовий камінь Камбрія, а також шерсть.

Читайте також:  Volkswagen уріже обладнання бестселерів, включаючи Golf та Tiguan

“Вуглецевий слід” виробництва автомобілів планується знижувати і іншими способами. Наприклад, використанням нових матеріалів не тваринного походження – “веганських” – замість звичної натуральної шкіри. Також в Bentley будуть віддавати перевагу локальним постачальникам, щоб скоротити логістичні ланцюжки, які є помітним втручанням в екологічний баланс.

Холлмарк не підтвердив появу наступника флагманської моделі Mulsanne, навіть нехай і у вигляді електромобіля. “Подивимося”, – коротко відповів він і пояснив, що сегмент представницьких седанів вищого класу сильно змінився за останні 20 років, і він цікавий, проте зараз не знаходиться у фазі зростання.

Єдиним седаном цього класу у вільному продажу є Rolls-Royce Phantom VIII, обсяг виробництва якого досить стабільний і навіть штучно обмежується виробничими потужностями і ціновою політикою Rolls-Royce.

Читайте також:  Електроніка Tesla Model 3 відмовила на швидкості 133 кілометри на годину

У 2019 році марка Bentley відсвяткувала сторіччя з дня заснування. C 1998 року вона входить до групи Volkswagen. Минулого року компанія випустила 12 340 автомобілів, що на 35,1% більше, ніж роком раніше (9 115 машин). Перший квартал 2020 року, перед глобальною пандемічною кризою, став найуспішнішим в історії марки.