Політика

Рахункова палата заявила про ризики держбюджету-2021

Рахункова палата України

Уряд пропонує на півроку заморозити розмір прожиткового мінімуму в сумі 2189 грн, тоді як його фактичний розмір становить 3763 грн.

Розроблений урядом проект держбюджету на 2021 рік містить низку серйозних ризиків. Про це в четвер, 5 листопада, заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, виступаючи у Верховній Раді, повідомило інформагентство УНІАН.

За його словами, є ризики, що прогнозоване урядом в проекті держбюджету зростання української економіки на 4,6% в 2021 році з урахуванням ситуації, що склалася, не буде досягнутим.

Читайте також:  Трамп знову має намір повернутися в політику

“Карантинні обмеження триватимуть до кінця року. Триває рецесія в промисловості та інших галузях, зменшилося кредитування економіки і приплив іноземного капіталу”, – нагадав глава Рахункової палати.

Це призведе до недонадходження доходів у визначених бюджетом обсягах, наголосив він. Пацкан також зазначив, що уряд пропонує на півроку заморозити розмір прожиткового мінімуму в сумі 2189 грн, тоді як його фактичний розмір становить 3763 грн.

“Рахункова палата неодноразово акцентувала увагу на зміні підходів до формування розміру прожиткового мінімуму”, – заявив він. Також Пацкан зазначив, що на боротьбу з епідемією коронавірусу в проекті держбюджету-2021 передбачено 19,4 млрд грн, з яких 2,6 млрд грн – на проведення вакцинації.

Читайте також:  В Україні майже 9 тисяч нових випадків COVID

“Ми бачимо ризики закупівлі за завищеними цінами медичних товарів і недостатньо досліджених вакцин”, – сказав глава Рахункової палати.

За його словами, на виплату пільг і житлових субсидій передбачено на 561 млн грн менше, ніж у 2020 році – при цьому оголошено істотне підвищення цін на газ вже з листопада 2020 року, що призведе до подорожчання житлово-комунальних послуг та збільшення кількості одержувачів субсидії, а значить, і бюджетних витрат.