Технології

У Китаї розробили смарт-годинник, який самозаряджається

CUHK

Багато моделей механічних наручних годин оснащуються функцією автопідзаводу – на відміну від носимої електроніки, їм не потрібна постійна зарядка акумулятора. Незабаром корисною функцією самозарядки можуть обзавестися і розумні моделі-нова технологія дозволяє використовувати в якості «блоку живлення» руху руки власника гаджета.

У лабораторії Китайського університету Гонконгу (CUHK) дослідники створили компактний генератор, здатний збирати енергію, створювану рухом. Пристрій складається з менш ніж 10 компонентів, включаючи спеціальний привід для перетворення кінетичної енергії в електричний струм. Випробування винаходу проводяться на механізмі, що імітує людську руку.

Читайте також:  Windows 11 зможе запускати далеко не всі Android-додатки

Одним з головних завдань, що стоять перед інженерами, стало високе енергоспоживання смарт-годин в порівнянні з механічними моделями — активності середньостатистичного користувача для зарядки гаджета було недостатньо. Щоб вирішити цю проблему, дослідники включили до складу конструкції Магнітний компонент, який, за їхніми словами, може «примножувати» частоту рухів власника.

“Енергія, вироблена новим генератором, в десять разів більше, ніж у аналогічних продуктів на ринку» — зазначив один з учасників дослідницької групи.

За запевненням розробників, після виходу на ринок генератор може отримати широке поширення завдяки своїй невисокій вартості — близько $13. Дата появи комерційної версії оригінального пристрою поки невідома.

Читайте також:  Google навмисно «урізала» кастомізацію в Android 12

Джерело: androidauthority.com