Політика

МОЗ: Українців без масок штрафуватимуть на місці

Маска

Схвалений комітетом Ради законопроект пропонує штрафувати громадян без захисних масок без розгляду суду на суму від 170 до 255 грн.

Комітет Верховної Ради з охорони здоров’я схвалив законопроект № 3891, який передбачає посилення контролю за дотриманням карантину. Про це в четвер, 5 листопада, заявив голова МОЗ Максим Степанов на брифінгу, повідомило інформагентство УНІАН.

Документ пропонує штрафувати громадян без захисних масок відразу на місці на суму від 170 до 255 грн.

Читайте також:  США виділяють Україні $750 млн на рік - Кент

“При цьому поліція може відразу складати протокол, а не так, як було раніше. Раніше складали протокол, його передавали в суд, потім вирішували, чи накладати штраф чи не накладати. У результаті цього у нас стосовно менш ніж 3-5% були застосовані штрафні санкції – як до громадян, так і до організацій. Зараз це буде такий же механізм, як і з порушенням ПДР”, – сказав Степанов.

У разі прийняття закону громадян зможуть штрафувати не тільки поліцейські, але і працівники епідемічного контролю, а також представники органів місцевого самоврядування, на яких покладається контроль за протиепідемічними заходами.

Читайте також:  Кулеба пояснив труднощі України на шляху в НАТО

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я пропонує Кабінету Міністрів посилити карантин в Україні. МОЗ хоче, щоб у торгових центрах працювали тільки магазини, щоб люди могли купити собі речі і це не впливало на економіку країни.