Як не втрачати мотивацію і завжди досягати цілей

Вмотивованість – це не риса характеру або талант, а мистецтво, яким може оволодіти кожен. Потрібно лише знати рецепт. І інгредієнтів потрібно небагато – всього лише два.

Один з найяскравіших коміків сучасності Стів Мартін (Steve Martin) отримав «Оскар» далеко не за перший жарт. Його шлях до успіху був довгим:

  1. У 10 років він отримав першу роботу в Діснейленді Анахайма: продавав путівники для відвідувачів парку.
  2. Через рік його взяли в магазин, де він зрозумів, що привернути увагу покупця можна за допомогою жартів і простих фокусів.
  3. У старших класах Стів Мартін виступав в маленьких клубах Лос-Анджелеса: його номера рідко тривали більше п’яти хвилин, та й відвідувачів було небагато.
  4. У 19 років він виступав вже щотижня по 20 хвилин.
  5. Ще 10 років він експериментував і практикувався, працював сценаристом, а до середини 70-х став постійним гостем The Tonight Show і Saturday Night Live.
  6. Потім були вимотуючі гастролі: 60 міст за 63 дня, 72 міста за 80 днів і 85 міст за 90 днів.
  7. Після довгих років наполегливої ​​роботи на його виступ в Огайо прийшло майже 20 тисяч осіб, а на триденне шоу в Нью-Йорку було продано 45 тисяч квитків!

За півстоліття Стів Мартін знявся в 56 фільмах, але «Оскар» отримав лише два роки тому. Зате який! За видатний внесок у світове кіномистецтво.

мотивація

Шлях Стіва Мартіна до успіху – комедія не для людей зі слабкими нервами. 10 років навчання, 4 роки доведення шоу до ідеалу і 4 роки запаморочливого успіху – так Стів Мартін описує початок своєї кар’єри в автобіографії. Його історія – надихаючий приклад високої мотивації і наполегливості.

Як залишатися мотивованим

Чому один досягає цілей, а інші – ні? Чому бажання не завжди веде до результату? У чому різниця між сферами життя, де у нас все виходить, і сферами, де ми зазнаємо невдачі і здаємося через пару днів?

Цими питаннями задається майже кожен. Десятиліттями вчені вивчають мотивацію, і білих плям ще багато. Але один висновок виглядає цілком логічно:

Кращий спосіб залишатися мотивованим – працювати над здійсненними завданнями.

Не більше й не менше

Візьміть фантик, прив’яжіть до нього ниточку і почніть водити перед кішкою. Її зіниці відразу розширюватися, вуха встануть сторчма, вона буде уважно стежити за іграшкою. Як тільки фантик виявиться в зоні досяжності, кішка зробить кидок. Але вона навряд чи стане полювати на птицю, яка сидить високо на гілці.

Ми влаштовані схожим чином. Гра в теніс проти чотирирічної дитини, швидше за все, швидко вам набридне. А проти Серени Вільямс (Serena Williams) ви навряд чи ризикнете вийти на корт: приймати виклики приємно і цікаво, тільки коли вони знаходяться в зоні досяжності. Інша справа – грати проти рівного: шанси втратити і набрати очки майже рівні. Перемога можлива, але не гарантована.

Занадто прості завдання навіюють нудьгу. Занадто складні – бентежать. І тільки ті, що знаходяться на межі успіху і невдачі, викликають інтерес.

Це принцип Золотоволоски (так звуть Машу в західному варіанті казки про трьох ведмедів) або золотої середини. У психології ним пояснюють поведінку маленьких дітей: вони залучаються до завдання, які для них не дуже прості і не дуже складні.

З віком ми, звичайно, навчаємося вирішувати непосильні завдання. Але мотивація все так же залишається максимальною в тій роботі, яка лежить на границі наших здібностей: не надто важко, але й не надто легко.

Оцінка результатів

Є ще один важливий аспект. Постійна мотивація гарантована, якщо правильно змішати два інгредієнти: важку роботу і відчуття щастя. І це вірний шлях до стану потоку, добре знайомому спортсменам і артистам. У цьому стані ви настільки зосереджені на завданні, що все інше просто зникає.

Щоб потрапити в потік, необхідно регулярно фіксувати, наскільки ви наблизилися до мети: це неймовірно мотивує. Уявіть, як Стів Мартін жартує, а натовп починає сміятися. Це викликає прилив енергії, сміливості і бажання продовжувати веселити публіку.

В інших сферах вимір прогресу виглядає інакше, але воно не менш важливо для того, щоб продовжувати діяти. Ви повинні регулярно отримувати звіт про перемоги.

мотивація

2 кроки до мотивації

Отже, щоб завжди залишатися мотивованим:

  1. Дотримуйтеся золотої середини: ставте перед собою здійсненні завдання.
  2. Оцінюйте свій прогрес і відзначайте досягнення якомога частіше.

Досить просто, але працює!

1 comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *