Кава

Кава рекордно дорожчає

Страйк водіїв вантажівок в Колумбії привів до зростання спреду між цінами на каву сорту робуста і арабіка до максимуму за 17 місяців, повідомляє агентство Bloomberg.

До 13:54 КВ арабіка на торгах в Нью-Йорку піднімалася в ціні до $ 1,5465 за фунт, тоді як робуста в Лондоні подорожчала до $ 1 864 за тонну; ціни оновили максимум з лютого та березня 2015 року відповідно. При цьому вартість фунта арабіки перевищувала ціну за фунт робусти на 70 центів, чого не спостерігалося з лютого минулого року.

З початку року обидва сорти кави подорожчали більш ніж на 20%.

У поточному місяці поставки кави з Колумбії, другого за величиною виробника арабіки в світі, можуть впасти наполовину через страйк вантажників, які блокують дороги до портів, сказав глава асоціації експортерів кави країни Asoexport Карлос Ігнасіо Рохас.

Крім того, курс бразильського реала з початку року підскочив на 22%, що знижує готовність бразильських фермерів експортувати урожай кави.

Ф’ючерс на поставку рафінованого цукру в серпні, торги яким припиняються сьогодні, виріс в ціні на 0,4% на біржі в Лондоні, до $ 525,7 за тонну. Вересневий контракт, який більш активно торгується подешевшав на 0,4%, до $ 542,5 за тонну.

Цукор-сирець з поставкою в жовтні знизився в ціні в Нью-Йорку на 0,5%, до 19,81 цента за фунт. Вартість какао-бобів з постачанням у вересні знизилася на 0,3%, до $ 3136 за тонну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *