Технології

Mitsubishi побудує винищувач п’ятого покоління

Mitsubishi Heavy Industries

Японська корпорація Mitsubishi Heavy Industries офіційно стала генеральним підрядником будівництва винищувача наступного покоління для Повітряних сил самооборони Японії.

Міністерство оборони Японії обрало корпорацію Mitsubishi Heavy Industries генеральним підрядником розробки вітчизняного винищувача п’ятого покоління.

До кінця нинішнього року японці визначаться із зарубіжною компанією, яка стане партнером у створенні нового літака. Проектування двигуна і планера винищувача планується почати до 31 березня 2021 року, виробництво першого прототипу — в 2024 році, а до льотних випробувань літак повинен приступити в 2028 році.

Читайте також:  Apple розповіла про автономність нових iPhone

У Міноборони заявили, що основний упор при створенні літака буде зроблений на широке застосування технологій малопомітності. Контракт з Mitsubishi Heavy Industries обійдеться державному бюджету в 40 мільярдів доларів. Також оборонне відомство запросило в уряду Додаткові 555 мільйонів доларів на дослідження і розробки в області створення винищувачів і ще 113 мільйонів на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи з радарів та інтеграції електронних систем управління.

Японський уряд раніше відкинув проекти американських компаній Lockheed Martin і Boeing і британської BAE Systems, які планували взяти участь у розробці винищувача п’ятого покоління. Від перспективного винищувача влада чекає відносно невеликих витрат на експлуатацію і високого потенціалу в плані майбутніх модернізацій. У числі причин, за якими влада Японії вирішила зосередитися на розробці перспективного винищувача власними силами, називають невідповідність зарубіжних проектів цим умовам.

Читайте також:  Apple хоче зробити iPhone стійким до подряпин

Наприкінці минулого року Міністерство оборони Японії опублікувало проектне зображення винищувача, який носить кодове позначення Next Generation Fighter. На ньому зображений літак з відхиленими кілями і відсутнім горизонтальним хвостовим оперенням. Планер винищувача зображений приплюснутим, з характерними пилкоподібними стиками деяких елементів. Бойовий літак планується виконати дводвигунним, відсіки озброєння-внутрішніми.

1 коментар

  • Взагаліто шостого покоління… 5го вони давно створили але вийшов задорогий для Японії тому обрали закупівлю F35 у США…

Залишити коментар