Бізнес ідеї

Як заробити свій перший мільйон на розведенні овець

Розведення овець

Тваринництво як бізнес стрімко набирає обертів, фермери отримують стабільний дохід від розведення та продажу своїх вихованців, м’яса, молока та хутра. Однією з перспективних ніш у тваринництві вважається вівчарство. Діяльність багатьох тваринників починається саме з овець, бо вони невибагливі в їжі і в умовах перебування. Вівці цінуються своїм молоком, вовною і м’ясом, які без проблем реалізуються. Саме тому багато початківців бізнесменів задаються питанням, як почати розводити овець в домашніх умовах? Про це та про те, як скласти грамотний бізнес-план по розведенню овець, ми розповімо в нашій сьогоднішній статті.

ПОРОДИ ДЛЯ РОЗВЕДЕННЯ

Для успішного розведення овець потрібно вибрати правильну породу, яка поєднуватиме наявність м’яса, вовни і молока високої якості. В Україні найчастіше вибір робиться між романівською, таджицькою і гісарською породою овець. Вівці Романівської породи відрізняються гарною плодовитістю (2-3 рази на рік по 5-6 ягнят). Вага дорослих овець становить до 50 кілограм, а за 100 днів лактації можна зібрати близько 100 літрів молока.

Гісарські вівці можуть досягати до 100 кілограм ваги, є найбільшими представниками овець у світі. Плодючість середня, але зате ягнята швидко набирають вагу до 40-50 кілограм, можуть бути продані або забиті. Шерсть груба, має багато мертвого і сухого волосся. Стрижуть їх двічі на рік, з однієї вівці виходить 1-1,4 кілограм вовни.

Таджицька вівця має білу і блискучу напівгрубу шерсть. середня довжина косиці вовни становить 15-16 сантиметрів. Вага дорослої вівці досягає 70-80 кілограм. Ягнята також відрізняються скоростиглістю, в 4-5 місяців вже важать 40-45 кілограм.

Вівці

Романівська порода овець відрізняється високою плодючістю і хорошою лактацією

З ЧОГО ПОЧАТИ?

Для того щоб розпочати діяльність з розведення овець, необхідно зареєструвати підприємство як фермерське господарство. Створювати юрособа або ІП немає необхідності відповідно до українського законодавства. Потрібно підписати лише Угода про створення фермерського господарства та відправити його з іншими документами до реєструючого органу. Необхідні документи для реєстрації господарства:

Читайте також:  Как начать снековый бизнес

– Заяву про реєстрацію господарства;

– Оригінал і копію паспорта організатора господарства;

– Квитанція про оплату держмита;

– Документ про реєстрацію з місця проживання голови господарства.

Крім того необхідно отримати дозвіл від фахівців санепідемстанції.

ДЕ РОЗМІЩУВАТИ?

Утримувати овець можна цілорічно в стійлі, але краще, якщо крім стійла у тварин була б можливість відвідувати пасовища. Варіант з пасовищем дозволить фермеру економити на кормі, так як влітку вівці будуть міститися на природних полях, а в холодну пору року в приміщенні.

Вівці

Пасовище дозволяє економити фермеру на кормі в літній період

Приміщенням може послужити звичайний дерев’яний загін. Якщо спочатку подбати про утеплення стін, то тоді не буде потрібно проводити опалення в приміщенні, так як вівці спокійно переносять холод. Розміри пасовища повинні розраховуватися з наступного: на 1 тварину – 1 гектар пасовища. При цьому заздалегідь потрібно скласти схему зміни пасовищ, щоб не знижувалася врожайність, а також щоб уникнути захворювань овець різними інфекційними захворюваннями. Загін повинен бути побудований у співвідношенні 1 вівця на 1 метр квадратний, повинен бути не дуже високим, щоб зберігати тепло.

Вівці

Загоном для овець може служити утеплене дерев’яне приміщення, необхідності в опаленні приміщення немає, оскільки вони стійкі до холоду

КОРМ ДЛЯ ОВЕЦЬ

Взимку для овець необхідне сіно, проте потрібно пам’ятати, що грубостебельне і кисле сіно не підходить для цих тварин. Краще заготовити сіно зі злакових і бобових культур. Крім сіна овець потрібно годувати вівсом і ячменем. Влітку вівці харчуються на пасовищі полином, прутняк, ковила, пирієм та іншими зеленими кормами. Також годувати тварин можна травосумішами з конюшини, люцерни, вівсяниці і костреца. Влітку необхідно підготувати достатньо корму для зимового утримання тварин, інакше доведеться його закуповувати у досвідчених фермерів.

Вівці

Для живлення тваринам необхідно на добу споживати 2 кілограми соломи, 1,5 кілограма сіна та 100 грам ячменю

Для нормального харчування тваринам необхідно на добу споживати 2 кілограми соломи, 1,5 кілограма сіна та 100 грам ячменю. Обов’язково необхідно давати вихованцям сіль-лізунец, яка забезпечить організм овець необхідними макро і мікроелементами.

Читайте також:  Как начать снековый бизнес

ПЕРСОНАЛ ФЕРМИ

Кількість персоналу буде залежати від масштабів ферми. На кожних 300 овець необхідний чабан (пастух). Крім чабанів необхідно найняти ветеринара, доярок, стригалів. Стригалі можуть запрошуватися по необхідності (стрижка буває двічі на рік). Хороші чабани розбираються в кормі овець, особливостях стрижки і навіть мають медичні пізнання. Чабан (пастух) повинен уміти раціонально управляти фермою і розраховувати схеми пасовищ. Заробітна плата таких працівників складається з відсотка прибутку ферми, постійного окладу, бонусів за приріст ваги тварин, високий приплід та інші заслуги.

Пастух

Чабан (пастух) виконує функції керуючого фермою, він повинен розбиратися в породах овець, їх годівлі та лікуванні

Пам’ятайте: Якщо Ви не збираєтеся займатися справами ферми самостійно, то потрібно найняти чабана, якому зможете довіряти. Від його роботи залежатиме успіх Вашого бізнесу.

При невеликому поголів’ї (менше 200 голів) наймати фахівця не обов’язково, краще взяти ці функції на себе. Інакше вийти на самоокупність буде підприємцю дуже складно. Решта працівників повинні займатися годуванням і доглядом за тваринами. Потрібно бути готовим до того, що текучка серед персоналу буде високою. Для того щоб цього уникнути необхідно запропонувати гідний рівень зарплати. Середня зарплата доярок повинна становити 3-4 тисяч гривень, ветеринара – 4-5 тисяч гривень, стригалів – 7-12 тисяч на рік.

Читайте також:  Как начать снековый бизнес

РЕАЛІЗАЦІЯ ТОВАРІВ

Головними продуктами для продажу у вівчарстві є молоко, шерсть і м’ясо. Так як за останні роки вартість вовни значно зменшилася, то її продаж можна вважати лише додатковим заробітком. Молоко й молочна продукція приносить не істотний дохід, але може окупити витрати на корм і вакцинацію тварин. Основний дохід виходить фермою завдяки м’ясу тварин і продажу ягнят. Баранина користується постійним попитом, тому реалізувати м’ясо можна як самостійно на ринках, або продаючи м’ясо громадського харчування. Також можна оптом і поштучно продавати поголів’я.

Якщо Ви бажаєте збільшити свій дохід з бізнесу, то відкрийте кілька точок продажу баранини, тоді вдасться збільшити на 15-20 відсотків свої доходи.

При невеликому поголів’ї саме самостійний продаж дозволяє стабільно заробляти, оптові продажі починаються з 400-500 голів. Якщо підприємцю вдасться знайти постійних покупців в особі кафе і спеціалізованих магазинів, то можливо добитися збільшення рентабельності.

ВИДАТКИ ТА ДОХОДИ

Тепер оцінимо прибутковість вівчарського бізнесу (300 голів).

Одноразові витрати:

– будівництво загород – 30-35 тисяч гривень;

– Купівля овець – 320 000 гривень;

– Купівля обладнання (поїлки, кормові чаші та ін.) – 35 000 гривень.

Разом стартові витрати становлять 390 000 тисяч гривень.

Щомісячні витрати:

– оренда землі і пасовища – 50 000 гривень;

– Зарплата співробітників – 15 000 гривень;

– Покупка корму – 15 000 гривень.

Разом 80 000 на місяць.

Прибуток вівчарського господарства складає в середньому 200-250 тисяч гривень на місяць, однак для цього необхідно 4-5 місяців вирощувати тварин (тобто працювати в збиток).

Термін окупності цього бізнесу становить від 1 до 2 років.

Робимо висновок, що вівчарство – перспективний і високоприбутковий бізнес. Самі тварини невибагливі в їжі і умовах, а також досить швидко набирають вагу. Але є й серйозні ризики пов’язані з вирощуванням особин (4-5 місяців в збиток), а також зі смертністю тварин. Тому перш ніж почати займатися бізнесом з розведення овець, необхідно прорахувати всі можливі ризики та збитки, скласти грамотний бізнес-план і тільки після цього приступати до роботи.

РОЗВЕДЕННЯ ОВЕЦЬ ЯК РЕНТАБЕЛЬНИЙ БІЗНЕС (ВІДЕО)

1 коментар

Залишити коментар