Економіка

Представлено проект Бюджету-2021 до першого читання

Гроші

Профільний комітет парламенту завершив підготовку Держбюджету на 2021 рік до першого читання.

Бюджетний комітет Верховної Ради завершив підготовку проекту Держбюджету на 2021 рік до розгляду в першому читанні. Зокрема, пропонують збільшити доходи держбюджету на 20,2 млрд гривень і здійснити повний перерозподіл витрат. Про це повідомив в Facebook голова комітету Юрій Аристов.

“Ще наприкінці вересня профільні підкомітети констатували, що збільшення прогнозу деяких видів надходжень є обґрунтованим, більшість головних розпорядників заявляє про недостатність бюджетних коштів для забезпечення їхньої діяльності, а місцеві бюджети стурбовані можливим невиконанням делегованих повноважень через недостатній бюджетний ресурс”, – повідомив він.

Загалом, за словами нардепа, створеною в комітеті робочою групою за участю Мінфіну та Рахункової палати було оброблено 2 451 представлену пропозицію, багато з яких, на жаль, всупереч Регламенту, були збалансовані або були явно нереалістичні. Для врахування всіх пропозицій необхідно близько 1,5 трильйона гривень, тобто фактично – ще один бюджет.

Читайте також:  Держборг у березні скоротився на $1,2 млрд - Мінфін

“За результатами розгляду, бюджетний комітет підготував проект постанови щодо висновків і пропозицій, положення якої узгоджене з урядом. Проектом Бюджетних висновків пропонується збільшити доходи держбюджету на 20,2 млрд гривень і здійснити певний перерозподіл витрат. За рахунок цього з’явилася можливість підтримати пропозиції за окремими програмами”, – написав нардеп.

Зокрема, комітет пропонує уточнити або виключити окремі положення законопроекту з метою їхнього узгодження з вимогами Бюджетного кодексу.

“Зокрема, мова йде про визначення граничних обсягів державного гарантованого боргу і державних гарантій, розподіл нерозподілених видатків на державні капіталовкладення (на підставі рішення відповідної міжвідомчої комісії), а також про забезпечення парламентського контролю над розподілом коштів за деякими бюджетними програмами”, – пояснив Аристов.

Читайте також:  Нафтогаз підняв ціни для теплокомуненерго

Також, за його словами, пропонується врахувати пропозиції про збільшення бюджетних витрат:

  • на окремі програми і заходи у сфері охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, культури, спорту;
  • на забезпечення функціонування дипломатичних установ;
  • на утилізацію твердого ракетного палива;
  • на надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам;
  • на реалізацію державних інвестиційних та інфраструктурних проектів.

Разом з тим комітет пропонує дати доручення уряду при підготовці законопроекту до другого читання опрацювати й інші пропозиції з метою пошуку ресурсу для можливого врегулювання відповідних питань, зокрема:

  • підвищення державних соціальних стандартів, перш за все – прожиткового мінімуму, виходячи з фінансових можливостей держави;
  • збільшення окремих видатків за представленими пропозиціями, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджету й оцінки обґрунтованості додаткової потреби в бюджетних коштах;
  • належного фінансового забезпечення оплати праці педагогічних працівників;
  • збільшення надходжень від приватизації державного майна з відповідним зменшенням державних запозичень та граничного обсягу державного боргу.
Читайте також:  В Україні зросли ціни на житло

“Пропозиції народних депутатів щодо окремих субвенцій місцевим бюджетам запропоновано вирішувати в межах передбаченої субвенції на соціально-економічний розвиток відповідних територій”, – додав голова комітету.

“Ухвалення законопроекту Про Держбюджет-2021 у першому читанні відкриває шлях для подальшого доопрацювання документа і дозволить уряду підготувати його до другого читання з урахуванням Бюджетних висновків Верховної Ради. Комітет з питань бюджету рекомендує Верховній Раді прийняти підготовлений комітетом проект постанови щодо висновків і пропозицій до проекту Держбюджету на 2021 рік і розраховує на підтримку сесійної зали”, – додав він.

Джерело: Кореспондент