Авто

Ford розкрив вартість автопілоту, який дозволить прибирати руки з керма

За рулем

Компанія Ford продовжує розробку власного автопілота, який дозволить водієві прибирати руки з керма, і поступово розкриває деталі про нову систему. Стало відомо, що нову опцію отримає не одна, а дві моделі, а мінімальна доплата за установку складе 1595 доларів (близько 45 тисяч гривень).

Автопілот Ford дебютує на електричному кросовері Mustang Mach-E 2021 модельного року, а в третьому кварталі наступного року буде доступний для бестселера марки в США – пікапа F-150.

Читайте також:  Mercedes-Benz розкрив дату дебюту електрокара із запасом ходу 1000 кілометрів

Система під назвою Active Drive Assist (ADA) стане частиною пакету Co-Pilot 360 Active 2.0. В її основі – вже доступний інтелектуальний круїз-контроль, який отримає нові функції, Завдяки яким водій зможе не тримати руки на кермі тривалий час. Однак водієві доведеться постійно стежити за дорогою – за його поглядом і положенням голови буде стежити інфрачервона камера. При цьому в Ford запевняють, що система зможе розпізнавати як сонячні окуляри, так і захисну маску.

Автопілот Ford зможе працювати тільки на дорогах, внесених в базу навігатора. На сьогоднішній день в п’ятдесяти штатах США, а також на території Канади, є більше 100 000 миль (більше 160 тис. кілометрів) таких доріг, званих Hands-Free Zones.

Читайте також:  Lexus розробляє 950-сильний супергібрид

Автопілот за замовчуванням встановлять на F-150 у виконанні Limited, а покупцям версій Lariat, King Ranch і Platinum доведеться доплатити за нововведення 1595 доларів. Що стосується кросовера Mach-E, то ADA встановлять отримають відразу три комплектації-CA Route 1, Premium і First Edition. Для базової Select система буде доступна тільки разом з установкою пакету Comfort and Technology за 3200 доларів (близько 90 тисяч гривень).

Джерело: Motor1