Технології

Дослідники створили перспективну альтернативу SSD і HDD

Код

Поки весь світ сперечається про те, що краще, твердотільні накопичувачі (SSD) чи традиційні жорсткі диски (HDD), японські дослідники придумали абсолютно новий спосіб запису. Він дозволяє збільшити щільність даних в 10 разів при одночасному поліпшенні енергоефективності.

Технології зберігання даних не стоять на місці. Великим хмарним сховищам потрібні все більші обсяги накопичувачів, адже тільки за останні 10 років людина згенерувала 90% всієї цифрової інформації. SSD поки не можуть замінити жорсткі диски, оскільки коштують істотно дорожче. Дослідники з Токійського університету пропонують несподіване рішення всіх проблем – магнітні стрічки. Правда, мова йде не про вже забуту технологію, а про її поліпшену версію.

Читайте також:  Xiaomi будує повністю роботизовану фабрику і планує захопити Європу

Магнітна стрічка

На даний момент в руках вчених вже є прототип магнітного матеріалу, для якого був розроблений унікальний спосіб запису і вилучення даних. При цьому дослідники заявляють, що змогли подолати так звану трилемму магнітного запису, що стоїть на шляху збільшення ємності носіїв.

“Трілемма описує, як для збільшення щільності зберігання вам потрібні більш дрібні магнітні частинки. Вони занадто нестабільні, через що дані можуть бути легко втрачені. Тому нам довелося використовувати стабільні магнітні матеріали і розробити абсолютно новий спосіб запису на них”, — пояснюють вчені.

Вже зараз про нову технологію запису на магнітну стрічку говорять не інакше як про революцію. Згідно з розрахунками, носій здатний зберігати до петабайта (1000 ТБ) стислих даних. За словами дослідників, вже через 5-10 років можуть з’явитися комерційні продукти, здатні запропонувати збільшення ємності не менше ніж в 10 разів в порівнянні з традиційною технологією магнітного запису.

Читайте також:  PlayStation 5 стартувала в Японії помітно гірше за PlayStation 4

Джерело: techradar.com

Залишити коментар