Авто

Електромобіль Eximus IV поставив світовий рекорд енергоефективності

Eximus IV

Щорічно в Швеції проходять змагання Delsbo Electric, що демонструють прототипи енергоефективних електричних транспортних засобів. Цього року переможцем в черговий раз стала команда Eximus. Вона не тільки побила свої попередні рекорди, але і показала рівень енергоефективності, який вважався раніше неможливим.

Змагання Delsbo Electric покликані сприяти появі нових енергоефективних технологій для транспортних засобів на акумуляторах. Щоб звести до мінімуму хитавицю і опір, автомобілі встановлені на рейках і їдуть по строго обмеженій дистанції в 3,36 км. Після завершення заїзду кількість витраченої енергії у ВАТ-годинах підраховується і потім ділиться на кількість пасажирів на борту.

Читайте також:  Nissan показав свій найбільш дешевий кросовер та назвав дату його дебюту

Команда Eximus здобувала перемоги у всіх змаганнях, починаючи з 2016 року. На той момент показники склали 0,84 Втг / людино-км., дійшовши в 2018 році до 0,603 Втг/людино-км.у 2020 всі учасники представили настільки енергоефективні технології, що машини споживали менше енергії, ніж фари в звичайному автомобілі. Краще за всіх із завданням впорався новий прототип Eximus IV, який показав неймовірні 0,517 Втг / людино-км.

Eximus IV

За словами організаторів, автомобіль витрачає так мало енергії, що в перерахунку на літр бензину він зміг би проїхати півсвіту. Перша частина випробувань затьмарилася проблемами з колесами і рейками, але в підсумку був встановлений черговий рекорд. У майбутньому на трасі Delsbo Electric планується установка додаткових датчиків вітру і температури, що дозволить відстежувати, як автомобілі реагують на мінливі погодні умови.

Читайте також:  У мережі показали новий військовий позашляховик для української армії: фото

Джерело: newatlas.com