Економіка

НБУ: Відтік валюти відновиться в 2021 році

Гроші

У 2021 року пожвавлення економічної діяльності й імпорту призведе до повернення дефіциту платіжного балансу, прогнозують в НБУ.

Відтік валюти з України за всіма фінансовими операціями перевищить її приплив вже в 2021 році. Про це йдеться в щомісячному аналітичному огляді Національного банку.

У ньому наголошується, що в 2020 році через карантинні обмеження скоротився імпорт товарів і послуг, що “вимиває” валюту з країни.

Читайте також:  В цьому році доходи держбюджету зросли, діра також

Тоді як попит на експорт сировини, що дає приплив валюти, залишався стійким. Разом зі зростанням цін на основні позиції українського експорту це призвело до позитивного платіжного балансу в 2020 році із сальдо на рівні 2,9% від ВВП.

Але в 2021 році пожвавлення економічної діяльності й імпорту завдяки відновленню споживчого попиту, реалізації відкладеного інвестиційного попиту, а також відновлення подорожей призведе до повернення дефіциту платіжного балансу, прогнозують в НБУ.

НБУ відзначає, що фінансування валютного дефіциту насамперед залежить від продовження співпраці з МВФ, що є умовою відновлення припливу боргового капіталу.

Залишити коментар