Суспільство

Кіпр відтепер не продає своє громадянство

Кіпр

Кіпрська програма отримання громадянства пропонувала паспорт з правом на проживання і роботу в Євросоюзі за інвестицію двох мільйонів євро в нерухомість або місцеву компанію.

Кіпр з 1 листопада припиняє дію програми надання громадянства республіки в обмін на інвестиції – так звана процедура отримання “золотих” паспортів, пише РБК.

В уряді країни виступили за призупинення видачі паспортів Кіпру через велику кількість порушень і високу уразливість програми.

Підставою став скандал, який розгорівся після розслідування телеканалу Al Jazeera.

Читайте також:  ООН попередила про ще один наслідок пандемії

Журналісти представилися громадянином Китаю, який за легендою був засуджений китайським судом за відмивання грошей. Юристи, ріелтори і навіть спікер парламенту, з якими вони зв’язалися, підтвердили, що громадянство республіки при наявності грошей може отримати навіть засуджений.

На тлі скандалу голова кіпрського парламенту Дімітріс Сіллоріс подав у відставку.

До цього уряд неодноразово проводив перевірки дотримання програми видачі “золотих” паспортів. У вересні поліція розпочала розслідувати процедуру отримання громадянства 42 інвесторами, які увійшли в “групу високого ризику”. Громадянства втратили сім інвесторів.

Кіпрська програма отримання громадянства пропонувала паспорт з правом на проживання і роботу в Євросоюзі за інвестицію двох мільйонів євро в нерухомість або місцеву компанію. Претендент повинен був також пожертвувати на користь уряду республіки 200 тисяч євро.

Читайте також:  В Україні продовжує скорочуватися приріст COVID

З 2013 по 2019 рік “золоті” паспорти отримали понад чотири тисячі осіб, більшість з Росії, Китаю, України, Лівану і Саудівської Аравії.