Технології

Ілон Маск збирається ігнорувати земні закони на Марсі

SpaceX

У цьому місяці SpaceX відкрила доступ до бета-версії глобальної супутникової системи Starlink ряду тестувальників. Однак, все пішло не зовсім так, як задумували розробники, і справа зовсім не в технічних показниках.

Уважно вивчивши угоду користувача, один з користувачів Twitter виявив, що перші тестувальники підписуються на набагато більше, ніж вони могли подумати.

“Щодо послуг, що надаються на Марсі або при транзиті на Марс за допомогою космічного корабля або іншого колонізаційного апарату, сторони визнають Марс вільною планетою, і що жоден земний уряд не має повноважень або суверенітету над марсіанською діяльністю”, — йдеться в умовах надання послуг Starlink. “Відповідно, всі суперечки сторін будуть вирішуватися на основі принципів самоврядування, встановлених сумлінно, під час марсіанського врегулювання”.

Читайте також:  Китайський космічний апарат успішно сів на Місяць і приступив до збору ґрунту

Цікаво, що цю затримку в угоді помітили рівно через тиждень, після того, як головний операційний директор SpaceX Гвінн Шотвелл повідомила про те, що компанія планує забезпечити супутниками Starlink не тільки Землю, але і Марс. «Як тільки ми доставимо людей на Марс, їм знадобляться комунікаційні мережі”, – сказала Шотвелл. “Насправді, я думаю, що мати таку мережу, як Starlink, навколо Марса важливіше [ніж тут на Землі]”.

Раніше Ілон Маск вже висловлювався з приводу “влади і правління” на Марсі. Під час щорічного фестивалю South by Southwest в 2018 Маск сказав, що «швидше за все, форма правління на Марсі буде чимось на зразок прямої демократії, коли люди голосують без уряду».