Технології

Роботизовані ноги допомогли перенести будівлю вагою 7 тисяч тонн [ВІДЕО]

Робот

Найчастіше будівлі залишаються стояти на місці до тих пір, поки не буде прийнято рішення про їх розбирання або демонтаж. Як довели китайські інженери, при бажанні можна пересунути навіть будинок вагою близько 7 тисяч тонн.

Існуючі технології дозволяють будувати будинки, які при необхідності легко розібрати. Після цього їх вантажать на спеціальні склади або автомобілі і збирають в іншому місці. Ця практика не підходить для старих або занадто великих будівель, оскільки простіше відбудувати новий будинок, ніж розбирати по цеглинці вже існуючий. Китайські інженери дивляться на це питання інакше, адже їм вдалося перемістити гігантську монолітну будівлю нетрадиційним методом.

Читайте також:  Експерт розповів, чому смартфон може вибухнути

В Шанхаї йде масштабне будівництво. Будівлі місцевої школи більше 85 років, і воно явно не вписувалося в сучасний архітектурний ансамбль. Мало того, воно просто заважало будівництву висоток. Однак замість того, щоб знести представляє історичний інтерес будівлю, вирішили його перемістити. Для цього використовували 198 гідравлічних роботизованих ніг, встановлених під фундамент споруди.

У підсумку школа “прокрокувала” 62 метри, попутно розвернувшись, і зайняла нове місце. В цілому це зайняло 18 днів. За словами інженерів, школу відреставрують і зроблять з неї сучасний офісний центр.

Джерело: ubergizmo.com

Залишити коментар