Авто

Голландський літаючий автомобіль з’явиться на звичайних дорогах

PAL-V Liberty

Поки десятки компаній розробляють перші прототипи аеротаксі, невеликий голландський стартап вже отримав дозвіл на переміщення по дорогах загального користування для свого літаючого автомобіля PAL-V Liberty.

PAL-V Liberty являє собою так званий автожир. У режимі їзди по дорозі він виглядає незвично, оскільки ротор для зльоту знаходиться в складеному стані на його даху. Що цікаво, голландська компанія не тільки примудрилася провести всі випробування, але і випустити на дороги загального користування перший прототип. Мало того, він має право пересуватися абсолютно офіційно, оскільки отримав дозвіл від управління транспортних засобів Нідерландів.

Читайте також:  Tesla побудує у Шанхаї завод з переробки батарей

Для зльоту автомобілю потрібно посадкова смуга від 180 до 330 метрів і всього 30 метрів для посадки. Максимальна швидкість в повітрі і на Землі становить 180 км/год, а перехід з одного режиму в інший займає не більше п’яти хвилин. Liberty невимогливий: в якості палива його влаштовує звичайний бензин. З паливним баком на 100 літрів він може проїхати 1315 км по дорозі або пролетіти до 500 км, провівши в повітрі 4,3 години. Вага машини складає всього 664 кг.

Ціна новинки становить близько €500 000. Незважаючи на таку значну суму, вже 30 осіб зробили попереднє замовлення. Правда, поки дозвіл на пересування по дорогах загального призначення отримано тільки на одну машину, але виробник очікує повноцінного схвалення від відповідних органів в 2022 році.

Читайте також:  Mazda перетворила CX-30 в електромобіль

Джерело: psychnewsdaily.com