Політика

У Зеленського розповіли про законопроект щодо КСУ

Офіс Президента

Запропонований президентом проект закону, як очікується, забезпечить відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства і вирішить кризову ситуацію, до якої призвели дії Конституційного Суду.

Президентський законопроект Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства повністю відповідає цінностям, закріпленим в Конституції, заявив представник президента в КСУ Федір Веніславський. Відповідний коментар в суботу, 31 жовтня, опублікувала прес-служба Офісу президента.

Веніславський зазначив, що в зв’язку з істотними загрозами національній безпеці України, які виникли в результаті ухвалення Конституційним Судом в умовах реального конфлікту інтересів, з численними грубими порушеннями законів про КСУ і про запобігання корупції рішення від 27 жовтня про неконституційність антикорупційного законодавства, Глава держави ініціював проект політико-правового рішення щодо перезавантаження Конституційного Суду.

Читайте також:  У Bellingcat зробили заяву про пожежі на військових складах в Україні

“В екстраординарних умовах, в яких опинилася держава в результаті прийняття КСУ рішення N 13-р, рішення Президента України запропонувати Верховній Раді вирішити кризову ситуацію політико-правовими засобами є абсолютно обґрунтованим і повністю відповідає цінностям, закріпленим Конституцією України”, – наголосив представник Президента в КС.

Федір Веніславський зазначив, що виконання рішення Конституційного Суду від 27 жовтня призведе до того, що будь-які наступні зміни до антикорупційного законодавства будуть визнані нинішнім складом КС неконституційними, оскільки Суд пов’язаний своєю власною “правовою” позицією, сформульованою у вказаному рішенні.

“КСУ заклав такі юридичні механізми, які фактично дозволяють визнати неконституційними всі рішення про повернення положень антикорупційного законодавства”, – зазначив представник Президента України в Конституційному Суді.

Читайте також:  США передадуть частину своїх вакцин іншим країнам

За його словами, прийняття парламентом, який представляє інтереси всього українського народу, політико-правового рішення, запропонованого Президентом, забезпечить відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства і вирішить кризову ситуацію, до якої призвели дії Конституційного Суду.