Суспільство

Встановлено новий рекорд польоту в стратосфері

Alphabet loon

Американська компанія Loon заявила, що її стратостат для роздачі інтернету побив світовий рекорд тривалості польоту в стратосфері: тепер він становить 312 днів.

Компанія Loon є підрозділом американського холдингу Alphabet, в який входять такі IT-гіганти, як Google, Waymo та інші. Вона займається розробкою і запуском стратостатів для надання доступу в Інтернет через LTE в районах зі слабо розвиненою інфраструктурою. Loon застосовує свої стратостати по всьому світу – наприклад, в Африці і Південній Америці.

Читайте також:  В ООН заявили про зростання числа жебраків у світі

Вони запускаються з майданчиків в американському штаті Невада і на острові Пуерто-Ріко, звідки стратостати переміщаються в потрібну точку, використовуючи «попутні» повітряні потоки. Такий підхід зручніше, ніж розгортати пускові майданчики в кожному регіоні, проте він змушує витрачати частину часу польоту на переміщення від Північної Америки до місця «роботи».

Через це компанія довгий час працювала над збільшенням часу польоту, аналізуючи знос стінок стратостатів та інші параметри. Після вичерпання ресурсу роботи майже всі стратостати приземляються в заданий район, після чого з забирають фахівці компанії. У 2019 році Loom вже встановила рекорд тривалості польоту в стратосфері, рівний 223 дням, а тепер збільшила його до 312 днів.

Читайте також:  Ляшко: 10 млн щеплень зробили за два місяці

Стратостат під номером HBAL703 піднявся в повітря з пускового майданчика в Пуерто-Ріко в травні 2019 року, потім відправився в Перу, де три місяці транслював Інтернет, після цього здійснив кругосвітній переліт в східному напрямку, а потім протягом семи місяців проводив в Тихому океані маневри для проведення експериментів з навігації, про які компанія планує розповісти пізніше.

На 312-й день стратостат приземлився на парашуті в мексиканському штаті Нижня Каліфорнія. Loom зазначає, що на момент оголошення про рекорд у неї в розпорядженні було майже 100 стратостатів, оснащених системою автоматичного залежного спостереження ADS-B, яка також встановлюється на літаки, тому за переміщеннями багатьох з них можна було спостерігати в онлайн-сервісах на кшталт Flightradar.

Читайте також:  В Україні темпи вакцинації сповільнилися вп'ятеро